Skuteczna antykoncepcja

Antykoncepcja daje wiele swobody jeśli chodzi o życie seksualne. Są dostępne różne metody antykoncepcji i wybór jednej z nich nie jest prosty i zależy od wielu czynników.

Wszystkie sposoby mają swoje wady jak i zalety i trzeba daną metodę dobrać pod kątem swoich wymagań. Najważniejsze jest to żeby była to skuteczna antykoncepcja, co we wielu przypadkach jest najważniejszym kryterium, choć nie zawsze. Zazwyczaj pary czy małżeństwa są gotowe na swoje dziecko, ale stosują antykoncepcję, aby lepiej planować swoje życie. Wiadomo, że stosowanie antykoncepcji jest tematem do którego ludzie różnie podchodzą, jednak nie w tym rzecz. Najskuteczniejsza antykoncepcja to oczywiście pigułki. Są również metody skuteczniejsze, które jednak ingerują już bardziej bezpośrednio w ciało kobiety jak np. spirala. Rzadko która kobieta decyduje się, aż na taki krok i zazwyczaj zwykłe metody antykoncepcji wystarczają. Są one również znacznie tańsze i prostsze. Warto mieć zawsze świadomość, że uprawiając seks powinniśmy być na tyle dojrzali aby przyjąć skutki.
Dodał(a): MK , Poniedziałek 02.05.2011 (aktualizacja: 2011-05-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Nataszka
Wybierając antykoncepcję brałam pod uwagę również wskaźnik Pearla - który tą skuteczność pokazuje. Im niższy, tym skutecznośc lepsza. Najlepiej wypada wkładka hormonalna i taką założyłam - Levosert na 3 lata.
Dodano: 2016-06-24 16:21:10 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×