Seks bez zobowiązań - tak czy nie?

Czy namiętność bez miłości jest możliwa? I czy jest w tym coś złego? Sprawdź!

Seks bez zobowiązań-tak czy nie?

Seks bez zobowiązań - tak czy nie?


Pewnie nie jedna z nas miała okazję na bycie w takim ,,wolnym związku''. Jedne korzystają z tego w pełni świadomie, inne nie. Konsekwencje mogą być różne. Wszystko zależy jak traktujemy zbliżenie. Czy jest to dla nas tak intymne, że w grę musi wchodzić coś więcej niż pożądanie i chcemy ,,to'' robić wyłącznie ze swoim obecnym partnerem, czy traktujemy to jako zaspokojenie wyłącznie swoich potrzeb, nie zważając z kim lądujemy w łóżku.

Ale jakie to niesie konsekwencje? Zaspokojenie seksualne korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Pozwala nam także zachować upragnioną niezależność i wolność. Podświadomie dajemy traktować się jak przedmiot. Wiele osób wchodzi w taki ,,związek'' z byłym partnerem, przyjacielem czy nowo poznanymi osobami na imprezie. Wychodzi z założenia: przecież to tylko seks!

Ale co wtedy, gdy zaczniemy się angażować i przestanie to być jedynie zwykłym zbliżeniem? Gdy zacznie nam zależeć, będziemy zazdrosne i będziemy chciały czegoś więcej? Niestety! Zostaniemy oblani kubłem zimnej wody, gdy partner wcale nie podejdzie do tego emocjonalnie. Czujemy się wtedy wykorzystani. Dlatego przed wejściem w taki układ, należy postawić sprawę jasno, choć i tak to niczego nie gwarantuje.

Są zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy ,,wolnego związku''. Pierwsza grupa uważa, że tracimy przez to szacunek do samej siebie, a to jest najgorsze - nie móc spojrzeć sobie w twarz. Druga natomiast, nie widzi w tym nic złego i tylko takie ,,związki'' preferuje.

Źródło: MilionKobiet

Foto: Thinkstock
Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Poniedziałek 08.07.2013 (aktualizacja: 2013-07-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
kamisia13
OSTATNIE DWA DNI
DARMOWE DOŁADOWANIE
Doładowania dowolnej sieci - dowód : iv.pl/images/79132424646141804843.jpg

Skopiuj w okno przeglądarki doladuj-za-darmo.pl/1nqo
Dodano: 2013-08-30 10:01:33 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×