Seks z przyjacielem

"Przyjaciele z przywilejami" to ostatnio bardzo popularna alternatywa dla związku. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

shutterstock_136921391_cr.jpg

Seks z przyjacielem

Seks bez miłości i obowiązków? Z pozoru wygląda dość wygodnie, ale wcale nie jest to prosty układ. Najlepiej nie decydować się na taką relację pod wpływem impulsu, a rozważyć wszystkie "za i przeciw".

Twój kolejny związek właśnie się rozpadł, albo jest tak, że nie masz czasu ani ochoty żeby się w coś angażować. Ale wcale nie myślisz o celibacie. Nie kręcą cię też jednorazowe przygody z nieznajomymi. Przydałby ci się ktoś, kogo znasz, kto ci się podoba, ale nie na tyle żeby coś budować. Niewątpliwym plusem tej znajomości będzie to, że będziecie się spotykać w określonym celu. Nie trzeba się zastanawiać dokąd iść na randkę, albo czym go dziś zaskoczyć. Nie macie wobec siebie zobowiązań, nie musicie nigdzie razem wychodzić i spędzać czasu inaczej niż na seksie. Warto wcześniej ustalić zasady według których będziecie funkcjonować.

To, co z jednej strony jest plusem, może okazać się minusem. Nie macie wobec siebie zobowiązań, więc nie musicie być wierni. Wygodne, ale zastanów się, czy nie będzie ci przeszkadzało, że twój kochanek sypia z innymi kobietami. Chyba, że ustalicie wyłączność.

shutterstock_167851211_cr.jpg

Seks z przyjacielem

Jeżeli jesteście ludźmi, którzy dobrze się znają i mają wspólnych znajomych, istnieje niebezpieczeństwo, że seks wszystko skomplikuje, możliwe nawet, że później nie będziecie umieli się ze sobą kolegować. No i największe niebezpieczeństwo czyli pojawienie się uczuć u jednej ze stron. Wtedy warto o tym porozmawiać i zakończyć znajomość, albo przejść na kolejny poziom. Jeśli jedno z was będzie udawać, że nadal chodzi wyłącznie o seks, będą z tego kłopoty. Po pierwsze, ta osoba będzie się męczyć, po drugie, takie zachowanie nie będzie fair.

Bycie przyjaciółmi od seksu wcale nie jest prostsze od tradycyjnego związku. Wymaga przyglądania się własnym uczuciom i kontrolowaniu, czy nie wymknęły się spod kontroli. Jeżeli nie masz pewności, że ta znajomość jest pod tym względami bezpieczna, lepiej się zastanów.

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Shutterstock


Dodał(a): Patrycja Fleiszer , Środa 19.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×