Seks jest świetnym lekarstwem na przeziębienie i inne infekcje?

Nie od dziś wiadomo, że seks to zdrowie, ale żeby aż pomagał leczyć i chronić się przed przeziębieniem i innymi infekcjami? Okazuje się, że tak! Jak to możliwe?

seks dobry na przeziębienie.jpg

Seks jest świetnym lekarstwem na przeziębienie i inne infekcje?

Wielu naukowców udowodniło już, że seks to nie tylko przyjemność, ale także zdrowie. Wszyscy znamy te argumenty, które przemawiają za tym, że dla naszego własnego dobra warto byśmy się kochali!

Aktualnie przeżywamy bardzo żywy sezon na przeziębienia, grypę i inne infekcje, którymi bardzo łatwo zarazić się tak naprawdę wszędzie. Oczywiście istnieje mnóstwo bardzo skutecznych i domowych sposobów na przeziębienie, ale chyba żaden nie jest tak przyjemny jak... seks.

Jak to możliwe, że kochanie się w łóżku może nam pomagać chronić nasz organizm przed różnymi infekcjami? Z wyjaśnieniem przychodzi nam oczywiście nauka, której przecież nie można odmówić wiarygodności.

 

Otóż naukowcy z Wilkes University w Pensylwanii postanowili zbadać zależności między wpływem zabaw w łóżku, a częstotliwością zachorowań na przeziębienia i inne infekcje. Co się okazało? Ludzie, którzy prowadzą aktywne życie seksualne mają znacznie wyższy poziom immunoglobulin typu A. To własnie te przeciwciała chronią nasze błony śluzowe przed drobnoustrojami oraz różnymi infekcjami, które wywołują u nas przeziębienia.

Zobacz też: JAK CZĘSTO POLACY UPRAWIAJĄ SEKS? 

Kiedy dochodzi do stosunku, nadnercza w naszym organizmie produkują kortyzon, który znacznie wspomaga wytwarzanie leukocytów. To one wzmacniają także naszą odporność i chronią przed wirusami i bakteriami.

Zatem jeśli nie chcemy, by pokonała nas choroba, czas wskoczyć do łóżka, ale nie samemu i nie po to, by bezczynnie w nim leżeć... Zabawy erotyczne to chyba najlepszy i najprzyjemniejszy domowy sposób na walkę z infekcjami, katarem i przeziębieniem.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 20.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×