Seks lekarstwem na Alzheimera!

Seks bywa lekarstwem w wielu sytuacjach, ale czy w chorobie Alzheimera może być równie skuteczny? Okazuje się, że tak. Uprawiając bowiem seks w starszym wieku, można zachować jasność umysłu na bardzo długo. Aktywne życie seksualne sprzyja utrzymaniu zdolności intelektualnych na odpowiednim poziomie.

seks lekarstwem

Osoby w tzw. jesieni życia (63-75 lat), mogą zachować sprawność intelektualną nawet na wyższym poziomie niż ich rówieśnicy. Warunek jest jeden. Powinny aktywnie uczestniczyć w życiu seksualnym i z chęcią poddawać się erotycznym doznaniom. Równie ważnym aspektem jest sama bliskość z partnerem, wyrażana przez czułe gesty, pocałunki, przytulanie, czy samo głaskanie.

Sami zainteresowani twierdzą, że nie zawsze muszą mieć chęć na "łóżkowe wygibasy", ale wiele radości sprawia im właśnie czułość i opiekuńczość. Wbrew wszelkim opiniom, osoby w starszym wieku wcale nie czerpią mniej satysfakcji z uniesień seksualnych. Wiek nie wpływa na jakość przeżywanego stosunku. Kobiety z upływem lat mogą mieć nawet większą ochotę na seks i przeżywać większą satysfakcję, nawet po menopauzie. Większość z nich przyznaje jednak, że kluczowym elementem w udanym życiu seksualnym są dla nich relacje z partnerem.

Mężczyźni natomiast, bywają nawet bardziej zadowoleni ze swojego życia seksualnego, niż dużo młodsi koledzy.
Dlaczego tak się dzieje?  Starsi panowie mają już mniej stresu i obowiązków w życiu codziennym. Czują się zazwyczaj spełnieni i mają ustabilizowane życie. Karierę mają już dawno za sobą, a pęd za pieniądzem nie jest dla nich ważny tak jak kiedyś. Mogą więc w pełni cieszyć się seksem i mieć z tego ogromną satysfakcję, mimo że nie są już tak sprawni fizycznie jak przed laty.


Źródło: helpguide.org

Przeczytaj również:

Kulki dopochwowe ćwiczą mięśnie Kegla!

Seksparkometry!Dodał(a): Iza Hofman , Środa 21.03.2012 (aktualizacja: 2012-03-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×