Seks może cię zabić

Nowe badania wykazują, że te aktywności człowieka, które wymagają od nas wielkiej energii - takie jak seks lub jogging - mogą okazać się zabójcze.

Seks może cię zabić

Według badań przeprowadzonych w Tufts Medical Center w Bostonie (USA), nagłe „wybuchy” energii w naszym ciele mogą znacząco zwiększyć ryzyko zawału serca. Dr Issa Dahabreh i jego zespół przeanalizowali dane z 14 badań. Zwracali uwagę na związek między ćwiczeniami fizycznymi, płcią i ryzykiem zawału serca lub nagłego zgonu spowodowanego zatrzymaniem jego akcji.

Wnioski? Okazało się, że gdy ludzie ćwiczą, to 3,5-krotnie częściej cierpią na jedną z dwóch wymienionych poważnych przypadłości. Naukowcy odkryli również, że ludzie są prawie 3-krotnie bardziej narażeni na atak serca podczas lub zaraz po stosunku seksualnym niż w czasie zwykłego funkcjonowania.

Jessica Paulus, badaczka z Tufts będąca współautorką badań, stwierdziła, że zagrożenie dla serca jest - nomen omen - stosunkowo wysokie, ale na pocieszenie okres tego zwiększonego ryzyka jest krótki - trwa godzinę lub dwie od momentu wzmożonej fizycznej bądź seksualnej aktywności.

Źródło: Voice-online.co.uk


Dodał(a): Redakcja , Czwartek 31.03.2011 (aktualizacja: 2011-07-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
nocte ebrius
O tak, ból głowy mija po orgazmie szybko.
Dodano: 2011-05-30 16:40:12 Zgłoś nadużycie
marcy
I jest najlepszym lekarstwem na ból głowy. Zamiast tabletki przeciwbólowej zafundujcie sobie orgazm. Zdrowiej i przyjemniej:)
Dodano: 2011-04-10 22:46:48 Zgłoś nadużycie
Audrey
A ja słyszałam, że dobry seks to zdrowie;)
Dodano: 2011-04-08 20:24:44 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×