Seks może odmładzać... nasz mózg? Poznajcie wyniki badań

To, że seks pozytywnie wpływa na nasze ciało i samopoczucie fizyczne wszyscy dobrze wiemy. Jednak badania pokazały także, że ma on bardzo dobry wpływ na nasz mózg. Jest jednak jeden dość nietypowy warunek...

pozytywne działanie seksu.jpg

Seks może odmładzać... nasz mózg? Poznajcie wyniki badań

Oprócz tego, że seks jest bardzo przyjemny, pomagam nam on również dbać o dobrą kondycję naszego ciała. Jego pozytywne działanie naukowcy potwierdzali już nie raz. Teraz jednak udowodnili kolejną bardzo ciekawą rzecz, która po raz kolejny może nas przekonać do tego, że warto się kochać!

Zobacz też: KSZTAŁT KOBIECEJ TWARZY ZDRADZA TO JAKI JEST JEJ TEMPERAMENT W ŁÓŻKU? 

Naukowcy z Centrum Pscyhiatrii w  Altrecht udowodnili, że seks pozytywnie wpływa nie tylko na pracę mózgu młodych ludzi, ale także starszych. W badaniu wzięło udział aż 1700 osób, które opowiedziały o swoim życiu seksualnym. Po przeanalizowaniu wyników okazało się, że osoby, które prowadziły aktywniejsze życie seksualne, wykazywały się lepszą pracą mózgu.

 

Wyniki były o tyle zaskakujące, że w badaniu wzięły udział osoby w wieku od 58 do 98 lat. W społeczeństwie do tej pory uważano, że wraz z wiekiem zainteresowanie i chęć na współżycie maleje, jednak przeprowadzone przez holenderskich naukowców badania pokazują, że aktywność seksualna jest wręcz wskazana, gdyż pozytywnie wpływa na mózg, poprawia jego pracę i odmładza go.

Zobacz też: CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ O LIBIDO? POZNAJ KILKA WAŻNYCH I CIEKAWYCH FAKTÓW 

Naukowcy odkryli jednak, że aby zaszedł ten pozytywny proces musi zostać spełniony jeden dość nietypowy warunek. Aby nasz mózg faktycznie odmłodniał należy uprawiać seks z nowymi i różnymi partnerami.

Taki scenariusz nie należy z pewnością do najbardziej romantycznych. Niestety wyniki badań są niepodważalne - jeśli chcemy by nasz mózg się odmłodził, musimy wzbudzić jego zainteresowanie nową osobą.

Myślicie, że gra jest warta świeczki i warto spróbować? 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 18.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • 5 zalet porannego seksu

    5 zalet porannego seksu

    Czy są wśród Was zwolenniczki erotycznych poranków? A może jeszcze nie możecie się do nich przekonać? Zobaczcie, jakie są zalety porannego seksu! czytaj więcej