Seks przyczyną nowotworu!

Okazuje się, że obecnie najczęstszą przyczyną nowotworu jamy ustnej jest właśnie seks! Jak to możliwe?

seks i nowotwór

Do tej pory uważano, że przyczyną raka jamy ustnej jest np. palenie tytoniu. Co ciekawe, wzrosła liczba osób uprawiających seks oralny, natomiast zmalała w tym samym czasie liczba palaczy. Dlatego samo palenie, nie ma tu chyba nic do rzeczy. Jak zresztą wynika z badań Amerykańskich naukowców, typ raka jamy ustnej, który jest niestety najczęściej spotykany, występował właśnie u osób uprawiających seks oralny z wieloma partnerami. Zatem z pewnością seks oralny ma wiele wspólnego z chorobą nowotworową. Ilość samych kochanków również ma znaczenie, bo Ci sprawiają, że zachorować można aż ośmiokrotnie częściej!

Okazuje się, że drobnoustrojem wywołującym raka jamy ustnej jest ten sam drobnoustrój, który przyczynia się do raka szyjki macicy. Wirus brodawczaka ludzkiego to nazwa "paskudztwa", które niestety może towarzyszyć osobnikom uprawiającym seks oralny i co gorsza być przyczyną powstawania coraz to innych odmian raka – oczywiście związanego z narządami płciowymi.

Szczepionki, które mogą uchronić większość zwolenników seksu oralnego są dostępne i sukcesywnie podawane dziewczynkom do 13 roku życia, aby uchronić je przed zachorowaniem na raka szyjki macicy. Nie wszyscy jednak wiedzą, że na raka jamy ustnej bardziej narażeni są mężczyźni! Obecnie w USA  prowadzone są badania, czy jedna z dostępnych dla dziewcząt szczepionek nadaje się również dla "płci brzydkiej".

Tekst: Iza Hofman

Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Seksualna metoda Mahometa

Seks lekarstwem na Alzheimera!


Dodał(a): Iza Hofman , Środa 16.05.2012 (aktualizacja: 2012-05-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×