Dlaczego młode kobiety unikają zbliżenia?

Aż trudno w to uwierzyć.

ThinkstockPhotos-506756314.jpg

Mówi się, że związek składa się z dwóch etapów: życia na co dzień oraz tego w łóżku. I kiedy mężczyźni nie posiadają zbyt wielu kompleksów, a czasami nawet przemyśleń na ten temat, wiele kobiet czuje się niepewnie w łóżku. Niektóre dojrzałe kobiety po kilkunastu latach czują dyskomfort podczas zbliżeń.


Z powszechnych badań wynika, że kobiety, które miały mało przyjemne doświadczenie w tym temacie, unikają seksu jak ognia. Mam tu na myśli brutalnego partnera, niedoświadczonego czy ból przy stosunku. Są też inne powody, dla których raczej odechciewa nam się seksu - są nimi problemy zdrowotne, żal do partnera (psychologiczne) oraz zbyt wysoki wskaźnik stresu w życiu na co dzień czy niechciana ciąża.

Zobacz: Dlaczego warto uprawiać seks każdego dnia? 


W związku z tym od wielu lat praktykowane są zajęcia w gimnazjum czy liceum, które mają za zadanie uczynić temat seksu bardziej przystępnym oraz otwartym tematem dla młodych. Dorośli chcą edukować młode pokolenie, jak unikać ich błędów oraz jak chronić się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Pragną również uczulić ich w temacie zachodzenia w ciążę bez przygotowania oraz uświadomić, że niektóre decyzje zostawiają ślad w naszym życiu na stałe.

Sprawdź: Pierwszy raz mężczyzny! 


Wydawałoby się to całkiem rozsądnym pomysłem, jednak nie każdy środek jest dobry by odpowiednio przekazać wiedzę. W tym temacie wypowiedziała się Kylie na portalu EliteDaily mówiąc, że zajęcia w stylu “wychowanie do życia w rodzinie” nie tyle ją czegoś nauczyły, co pozostawiły w niej niesmak i skutecznie zniechęciły do zbliżeń z mężczyznami. Np. nauczyciel mówiąc o chorobach przenoszonych drogą płciową, zdał się na statystyki. Opowiadając o tym, że co piąta osoba choruje na rzeżączkę wyliczał co piątą osobę z klasy mówiąc do nich “masz rzeżączkę!”. Kylie twierdzi, że jedyne co wyniosła z tych zajęć, to strach i wstyd które od tamtej pory kojarzą się jej z tymi zajęciami. W związku z tym młoda dziewczyna ma problemy ze znalezieniem partnera.


Jak myślicie, czy tego typu zajęcia mają sens i faktycznie uczą czegoś młodych ludzi? Czy młodzi powinni uczęszczać na edukację seksualną?


Źródło: EliteDaily

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Piątek 18.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
DELIKATNA99
Myślę że warto zainwestować w gadżety erotyczne aby oswoić się z seksem, młodzież w tych czasach już korzysta z takich gadżetów, i to pomaga , naprawdę warto spróbować.
Dodano: 2016-08-23 15:56:01 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×