Seks tantryczny - na czym polega?

Seks tantryczny - wiele osób o nim słyszało, ale nie wie na czym on polega. Zobaczcie i poznajcie inne oblicze zbliżeń!

Seks tantryczny - na czym polega?

Seks tantryczny - na czym polega?


Ten rodzaj seksu rozwija świadomość zarówno żeńską, jak i męską, a co za tym idzie, prowadzi do harmonijnej całości. To właśnie w jego czasie aktywne są wszystkie zmysły, a przyjemność odczuwają obydwie strony.

Seks tantryczny to nie tylko sport, lecz także okazja do polepszenia osobistych relacji. Dzięki niemu zostają uwolnione i odkryte emocje. Podstawą tego zbliżenia jest joga i medytacja i może ono trwać nawet kilka godzin!

Gra wstępna skupia się na rozgrzaniu kobiety i polega na delikatnych ruchach, np. szczotkowaniu włosów, delikatnym ich muskaniu, czy pieszczeniu ciała za pomocą piórka. Główny nacisk kładzie się na masaż i kontakt wzrokowy. Ważne jest również panowanie nad podnieceniem i orgazmem, czyli np. kontrolowanie oddechu partnerki/a, aby ten nie stał się za szybki, ponieważ orgazm może przyjść za wcześnie. Seks to także wspólna kąpiel, słuchanie muzyki, rozmowy, czy patrzenie sobie prosto w oczy.

Seks tantryczny - na czym polega?

Seks tantryczny - na czym polega?


O czym warto pamiętać w czasie seksu tantrycznego?


Przede wszystkim skupmy się na wyciszeniu. W przypadku nadmiernego pobudzenia i rozdrażnienia, tę sztukę kochania należy odłożyć na inny termin. Kluczem jest tutaj wyciszenie i wewnętrzny spokój bez rozmyślania o codzienności.

Przed rozpoczęciem stosunku warto się zrelaksować razem z partnerem poprzez słuchanie muzyki, czy trzymanie się za ręce z wykluczeniem pocałunków, oraz innych pieszczot, co skutkuje zwiększoną wrażliwością na doznania.

Każdy dotyk jest ważny, dlatego tak wiele zależy od gry wstępnej. Pamiętajcie o tym, że każde muśnięcie ma być świadome, a nie mechaniczne. Powinna nam towarzyszyć myśl, co chcemy tym dotykiem osiągnąć.

W trakcie aktu ważne są wszystkie zmysły, zatem warto zadbać o olejki eteryczne w celu pobudzenia węchu - polecany jest cynamonowy i waniliowy - a także czytanie ukochanemu do ucha, czy wspólne  jedzenie czekolady, jagód, lub miodu. Zmysł dotyku skutecznie pobudzą piórka, lub płatki kwiatów.

W czasie seksu tantrycznego warto wykonywać przeciąganie opuszkami palców od miejsc intymnych ku górze, w kierunku serca, ponieważ wtedy rozpraszamy energię seksualną na cały organizm, przez co rozkosz odczuwana jest na każdym centymetrze ciała.

Jakie są zalety seksu tantrycznego? Przede wszystkim mocno zbliża kochanków, działa na wszystkie zmysły i prowadzi do orgazmu ogarniającego całe ciało.

Próbowaliście?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 03.04.2014 (aktualizacja: 2014-04-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Nie ma to jak dorabianie ideologii do bzykanka :D Ten motyw wykorzystuje wiele burdeli oraz dziwek i żigolaków.
Dodano: 2015-07-10 11:37:50 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×