Seks to odpowiednik dobrych ćwiczeń! Sprawdź dlaczego!

Słyszałaś kiedyś, że seks równa się ćwiczenia? Mamy dla Ciebie dobre wiadomości!

ThinkstockPhotos-453144317.jpg

O tym, że seks jest przyjemny - nie trzeba nikogo przekonywać. O tym, że jest zdrowy również. Warto jednak zanotować sobie, że przyjemne można połączyć z pożytecznym, czytaj: spalić kalorie podczas stosunku. Ale to nie wszystko, co dzieje się z Twoim organizmem. Zobacz, co jeszcze zyskujesz!


Polecamy: Bo do tańca trzeba dwojga!


Pozbywasz się ciążącej migreny. Nie wykręcaj się bólem głowy - podnoszenie temperatury ciała działa na Twoją głowę kojąco. Dzięki temu wręcz zapobiegasz kolejnym nawrotom. Sama zauważysz, że zniknie jak ręką odjął!


Rzadziej będziesz chorować. To nie mit, a udowodniony naukowo fakt! Samo BBC donosi, że ludzie, którzy regularnie uprawiają seks, posiadają większą barierę ochronną przed bakteriami i wirusami.


Sprawdź: Seks singielki


Seks to również ćwiczenie. Długotrwały stosunek może pomóc Ci spalić do 600 kalorii! Samo całowanie to ponad 40, a pozycja na misjonarza podbiera Ci ich aż do 300. Nie ma na co czekać!


Zobacz też: Jak zachować się po nieudanym seksie?


Po seksie śpisz lepiej. Odpręża się cały Twój organizm, a głowa cudownie pozbywa się natrętnych myśli i niepotrzebnych obciążeń.


Masz mniejsze bóle okresowe. Naprawdę! Przede wszystkim obniża poziom wszystkich napadów przed owulacją - mniej jesz i masz mniejszą ochotę na kłótnie. Ostatecznie pomaga Twojemu organizmowi lepiej znosić wszystkie objawy przed i w trakcie krwawienia.


Orgazm poprawi Ci humor. Podobno nawet na kilka dni! Nie zauważyłaś jeszcze jaka jesteś radosna? To przez endorfiny. Nie pytaj, czy warto - odpowiedź jest oczywista!


Źródło: EliteDaily

Zdjęcie: ThinkStock


Dodał(a): Anna Guzek , Piątek 19.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×