Seks to zdrowie? Tak, to potwierdzone!

Nie tylko pozytywnie wpływa na funkcjonowanie, ale też... pomaga w walce ze starością!

seks-to-zdrowie

Nie da się ukryć, że seks jest ważny w życiu każdego człowieka. Zazwyczaj kojarzymy go z zaspokojeniem pożądania, lecz okazuje się, że jego uprawianie także poprawia stan umysłu i działa antystarzeniowo.

Zapewne wiele z was będzie zdziwionych, że istnieje powiązanie pomiędzy uprawianiem seksu, a funkcjonowaniem mózgu, ale zostało to potwierdzone badaniami, których podjęli się naukowcy z University of Maryland.

Doświadczenie zostało przeprowadzone na szczurach. W czasie ich spółkowania zauważono, że seks stymuluje powstawanie neuronów. Wystarczyło zaledwie 30 minut seksu każdego dnia, aby w hipokampie pojawiły się nowe komórki, które są odpowiedzialne za proces rejestracji wspomnień w pamięci długotrwałej.

Co więcej, gryzonie, które były w średnim wieku, wykazały zwiększone zdolności poznawcze, jednak warunkiem odczuwania takiego efektu było regularne spółkowanie. Kiedy ponownie wróciły do seksualnej abstynencji, oznaki starzenia mózgu pojawiały się ponownie.

Dlaczego tak się dzieje?

Neurobiolodzy z Konkuk University w Korei Południowej znaleźli wyjaśnienie. Okazało się, że kiedy uprawiamy seks, spada poziom hormonów stresu, które szkodzą mózgowi. Dzięki ich zanikowi nic nie stoi na przeszkodzie w powstawaniu nowych neuronów.

Prof. Jerzy Vetulani z Instytutu Farmakologii PAN w Krakowie potwierdza, że stres działa toksycznie na mózg, przez co obumierają komórki nerwowe i stąd też problemy z pamięcią w sytuacjach stresowych.
Seks sprzyja obniżeniu poziomu stresu, a to z kolei przyspiesza powstawanie nowych neuronów w mózgu.

Za zmniejszenie stresu odpowiada także hormon miłości, czyli oksycotyna, która poprawia koncentrację, a także neutralizuje działanie hormonów stresu.

W czasie seksu zostają wytworzone również endorfiny, które poprawiają kondycję mózgu. Wykazują one działanie podobne do morfiny, czyli m.in. uspokajają, polepszają sen, a także zmniejszają dolegliwości bólowe. 

Co więcej, seks jest także doskonały na młody wygląd. W jego trakcie pozbywamy się szkodliwych produktów przemiany materii, a poza tym nasze ciało zdaje się bardziej promienieć.

Aż chce się rzec - udanego wieczoru.Zobaczcie także:Foto: ShutterstockDodał(a): Anka P. , Poniedziałek 30.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (6)

Awatar
podwodnie44
panowie się ucieszą
Dodano: 2015-10-08 11:11:04 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ostatnio też czytałam chyba a wiedzocholiku ze oglądanie porno zwiększa libido, dlatego w dzisiejszy wieczór zamiast oglądać romantyczne filmy planuję z mężem poświntuszyć na http://www.pinktube.pl/ :)
Dodano: 2015-10-01 09:54:28 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×