Seks w zaawansowanej ciąży

Jestem w trzecim trymestrze ciąży. Mój mąż zmusza mnie do uprawiania seksu, na który ja nie mam już absolutnie ochoty. Czy powinnam mu ulegać? Boję się, że jeżeli mu odmówię, zastawi mnie lub znajdzie sobie kochankę.

Seks w zaawansowanej ciąży

Seks w zaawansowanej ciążyWitam,
jest Pani w zaawansowanej ciąży i nie ma Pani ochoty na seks. Czuje się Pani jednak zmuszana do zbliżeń przez męża.

Zmuszanie się do seksu jest chyba największą zbrodnią, jaką kobieta może popełnić przeciwko swojej seksualności. Przymus zabija przyjemność płynącą z seksu, zniechęca do partnera, a z czasem zupełnie zabija ochotę na seks. Zmuszanie się do seksu oddala zamiast zbliżać i pogłębia problem zamiast go rozwiązywać.


Dowiedz się, w jaki sposób wykorzystać zmysłowe gadżety w sypialni - kliknij tutaj!

Nie wiem jak dotychczas układało się Państwa pożycie seksualne. Nie wiem także, jak wygląda Państwa związek. Odniosłam jednak silne wrażenie, że z jakiegoś powodu bardzo obawia się Pani reakcji męża na odmowę w sferze seksualnej. Proszę pamiętać, że brak ochoty na seks w niektórych okresach naszego życia jest całkowicie naturalny. Zmęczenie, przeciążenie, zmiana obrazu swojego ciała i zachwianie pewności siebie – to tylko kilka przykładów rzeczy, które obniżają naszą gotowość do zbliżeń. Nikt nie jest w stanie kochać się zawsze i wszędzie. Nikt  także nie ma prawa wymagać od partnera stu procentowej gotowości do seksu.


Urozmaić swoje życie seksualne nowymi pozycjami - kliknij i sprawdź!

Pani partner, jako człowiek dorosły i dojrzały, powinien to rozumieć i akceptować. Ograniczona w czasie abstynencja seksualna może być nieprzyjemna, ale nie jest czymś, co sprawia, że ludzie automatycznie zdradzają się czy zmieniają partnerów. Myślę, że Pani mąż powinien pamiętać, że czym bardziej będzie wspierający dla Pani, tym szybciej powróci pożądanie w Państwa relacji.


Gra wstępna to podstawa - kliknij i dowiedz się więcej!

Troszkę inaczej sprawy się mają, jeśli problem pojawił się przed ciążą i macie Państwo za sobą spory okres abstynencji seksualnej lub nieudanego pożycia. Jeśli trudności w seksie narastają od dłuższego czasu, warto je rozwiązać. W takim przypadku przymus również nie jest dobrym rozwiązaniem. Jak wcześniej zaznaczyłam, tylko pogłębia problem. Gorąco namawiałabym Państwa na jak najszybszą konsultację z seksuologiem. Seksuolog pomoże Państwu określić przyczynę trudności oraz podpowie najskuteczniejsze rozwiązania. Radziłabym pośpiech, ponieważ zajęcie się sferą seksualną jest znacznie łatwiejsze oczekując na dziecko niż po jego pojawieniu się na świecie.


Marta Kołacka
Ekspert MilionKobiet.pl

Marta Kołacka

seksuolog, psycholog

Foto główne: Thinkstock


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 06.12.2012 (aktualizacja: 2012-12-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
marrika2
Czemu nie masz ochoty? Może masz jakiś problem??
Dodano: 2013-01-14 01:15:44 Zgłoś nadużycie
Qatrina
zazdroszczę Tobie, u mnie jest odwrotnie :-) ciesz się :-)
Dodano: 2013-01-07 14:39:10 Zgłoś nadużycie
runa
no niestety kobietom się chce w ciąży
Dodano: 2012-12-07 09:03:08 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×