Seks z byłym partnerem

Raz na jakiś czas widuję się z moim byłym partnerem i uprawiamy seks. Czy to normalne? Czy to oznacza, że wciąć coś do niego czuję?

Seks z byłym partnerem

Seks z byłym partneremWitam, zastanawia się Pani nad swoją motywacją do utrzymywania relacji seksualnej z byłym partnerem.

Pytanie co się takiego dzieje w Pani czy między Państwem, że nadal Państwo ze sobą sypiacie, jest przede wszystkim pytaniem do Pani. Przy tak krótkim opisie sytuacji nie można wyciągnąć żadnych wniosków dotyczących Pani intencji.
Z mojego doświadczenia, mogę wskazać najpowszechniejsze przyczyny utrzymywania relacji seksualnej z byłym partnerem. Należą do nich:

Pożądanie

Mimo rozstania, partnera nadal może być oceniany jako bardzo atrakcyjny. Można odczuwać pożądanie i podniecenie przy byłym partnerze wynikające wyłącznie z atrakcyjności fizycznej. Niekiedy jest to całkowicie wystarczające, by utrzymywać z nim relacje seksualną.

Seks, który was do siebie zbliży!

Poczucie winy/żalu

Po rozstaniu, niekiedy pozostaje poczucie winy lub żalu względem partnera. Zdarza się, że to właśnie te uczucia nie pozwalają zerwać całkowicie relacji. Seks staje się wtedy sposobem na pocieszenie byłego partnera.

Sentyment


Cokolwiek by nie mówić o byłym, jednak spędziło się razem co najmniej parę miłych chwil. Wspomnienia o dobrych momentach wywołują sentyment. Mogą także wywoływać ochotę na seks "jak za starych, dobrych czasów".

Dlaczego kobiety i mężczyźni zdradzają?

Strach

Zdarza się, że mimo zerwania odczuwamy strach przed całkowitym zakończeniem relacji. Strach ten związany jest zwykle z lękiem przed samotnością, nowymi wyzwaniami czy przed zranieniem w nowym związku.

Kliknij i dowiedz się, w jaki sposób skutecznie uwolnić się od zazdrości!

Uczucie

Nie zawsze rozstanie jest dobrze przemyślaną decyzją. Nie zawsze wynika też z wypalenia się miłości. Kiedy ciężko jest przyznać się przed sobą lub drugą stroną do błędu, zamiast całkowitego zerwania związku, utrzymuje się jego namiastkę.


Kliknij i przeczytaj o ulubionych pozycjach!

Powyższe powody są najczęstszymi powodami utrzymywania kontaktów z byłym już partnerem. Nie oznacza to jednak, że któryś z nich dotyczy konkretnie Pani. Gdyby potrzebowała Pani przyjrzeć się swoim motywom i uczuciom dotyczącym tego mężczyzny, namawiam Panią na spotkanie z psychologiem.

ID galerii:349


Marta Kołacka
Ekspert MilionKobiet.pl

Marta Kołacka

seksuolog, psychologDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 07.02.2013 (aktualizacja: 2013-02-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
runa
mi zdarza sie to bardzo często
Dodano: 2013-05-21 14:34:58 Zgłoś nadużycie
keczi
Z braku laku z kimś trzeba :P
Dodano: 2013-03-05 14:05:31 Zgłoś nadużycie
BabomSieNalezy na facebooku
opcja numer 1! :D
Dodano: 2013-02-22 23:14:36 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×