Seks z osobą niepełnosprawną

Widząc osobę niepełnosprawną macie wrażenie, że jej życie erotyczne nie istnieje? Jesteście w błędzie. Zobaczcie!

Seks z osobą niepełnosprawną

Seks z osobą niepełnosprawną


Niektóre osoby od urodzenia borykają się ze swoją niepełnosprawnością, a inne z kolei zostają nimi na skutek wypadków. Jak wiadomo, każdy jest indywidualnością i jego problemy zdrowotne mogą różnie wyglądać, lecz istnieje wiele miejsc, w których wszyscy mogą korzystać z pomocy w sprawach własnej seksualności. Zwłaszcza w przypadku niepełnosprawności nabytej, jednym z pierwszych pytań zadawanych lekarzom jest to o sprawność seksualną. Mężczyznom zdecydowanie ciężej przyzwyczaić się do zmiany sytuacji, w której to oni przestają dominować w łóżku, a inicjatywę muszą oddać partnerce, czy większą uwagę zwrócić na samą grę wstępną.

Wiele osób widząc osobę niepełnosprawną czuje raczej litość i nie wyobraża sobie doznań seksualnych z nią. Należy jednak pamiętać, że w momencie kiedy mamy do czynienia z osobą dojrzałą umysłowo, nie możemy zapominać o tym, że ona także posiada własne potrzeby seksualne, gdyż ta sfera życia jest naturalna dla każdego. Seks z taką osobą powinien kierować się takimi samymi zasadami, czyli przede wszystkim musi być rozsądny, bezpieczny i wynikający z chęci obydwóch stron.

Seks z osobą niepełnosprawną

Seks z osobą niepełnosprawną


Fakt, osobom niepełnosprawnym może być ciężej znaleźć partnera seksualnego chociażby z powodu ograniczonych możliwości wychodzenia z domu, lecz obecnie to zadanie jest lekko uproszczone za sprawą internetu.

Wiele osób myśli, że niepełnosprawność utrudnia osiągnięcie orgazmu, co w pewnym sensie jest prawdą, lecz tutaj ponownie należy zaznaczyć, że przecież istnieją różne rodzaje ograniczenia sprawności fizycznej - nie mówimy tylko o paraliżu. Nie możemy zapominać również o możliwości osiągnięcia orgazmu za pomocą zabawek erotycznych. Niektóre z nich są przystosowane do zmniejszonych możliwości manualnych poprzez np. powiększone przyciski, czy dłuższe uchwyty. Warto mieć na uwadze także fakt, że po urazach często zmieniają się strefy erogenne. Według wielu osób, które mają uraz kręgosłupa, istnieje punkt H, czyli najbardziej wrażliwe na pieszczoty miejsce na ciele osoby po wypadku. Doskonałym wyborem jest seks tantryczny, który pozwala na poznanie swojego ciała i wzmacnia doznania.

Nie da się ukryć, że różne rodzaje niepełnosprawności mogą w pewien sposób ograniczać spełnianie fantazji erotycznych, lecz wtedy warto o nich rozmawiać. Dialog o pikantnych szczegółach, lub po prostu na seksualne tematy również doskonale pobudza. W tym wypadku niekonieczna jest obecność cielesna, lecz można skorzystać np. z rozmów przez internet lub przez telefon.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 01.04.2014 (aktualizacja: 2014-04-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
26mk151
Dodano: 2016-04-10 15:32:57 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×