Co to jest sexting?

"Sexting" jest zjawiskiem coraz bardziej powszechnym wśród dzieci i młodzieży. Polega na przesyłaniu wiadomości tekstowych i obrazów o tematyce seksualnej, głównie za pomocą telefonów komórkowych.

sexting

Jak wynika z badań, wiele młodych osób między 10 a 17 rokiem życia jest zaangażowanych w sexting. W przeprowadzonych ankietach przyznali oni bowiem, że brali udział w tworzeniu zdjęć, filmów czy wiadomości o zabarwieniu seksualnym i rozsyłali je za pośrednictwem swoich telefonów komórkowych. Jednak większość z nich nie obnażała się przed innymi. Tylko nieliczni przyznają się do podjęcia tak radykalnych kroków.

Kolejne badania polegające na sprawdzeniu statystyk dotyczących sextingu pokazały, że tylko w nielicznych przypadkach nastąpiło naruszenie pewnych przepisów pornografii dziecięcej. Jednak sprawy te poruszały głównie kwestie osób już wcześniej karanych za poważniejsze przestępstwa seksualne lub tych dokonujących szantażu seksualnego wobec innych.

Jak można łatwo zauważyć, zjawisko sextingu wśród młodych ludzi jest bardzo wyolbrzymiane, zwłaszcza przez rodziców czy nauczycieli. Wiadomości i zdjęcia o tematyce seksualnej nie są często rozpowszechniane przez młodzież. Jeśli jednak ma to miejsce, większość takich erotycznych informacji jest dostarczana do odpowiedniej osoby, nie do szerszej grupy ludzi. Nie oznacza to jednak, że trzeba to zjawisko bagatelizować.

Źródło: netsmartz.org

Przeczytaj również:

Tajemnica wielkiego "O"

Seksualny detoks


Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Środa 11.01.2012 (aktualizacja: 2012-01-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
bahamiller
raczej tematyka seskualna jest wszędzie rozpowszechniana :)
Dodano: 2012-03-28 15:18:31 Zgłoś nadużycie
runa
A która z nas nie przesyłała chociażby roznegliżowanych fotek swojemu chłopakowi?? To normalne ;)
Dodano: 2012-03-28 13:58:26 Zgłoś nadużycie
no name
Myśle ze mlodziez robi to dla zabawy a tylko nieliczne przypadki mopzna zaliczyc do tych bardziej powaznych
Dodano: 2012-01-11 22:59:29 Zgłoś nadużycie
paula2509
z tego co wiem dużo osób to robi.
Dodano: 2012-01-11 15:18:20 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×