Ile mamy czasu na seks?

Każda z nas słyszała kiedyś od koleżanek historie o całonocnych seksualnych szaleństwach, łóżkowych maratonach. Pewnie większość z nas skrycie zazdrościła im tych doznań. Jednak nauka dowodzi, że tak naprawdę nie ma czego zazdrościć.

Ile mamy czasu na seks?

Doktor Eric Corty, z Behrend College w Pensylwanii, określił odpowiednią długość stosunku seksualnego. Na podstawie badań udało mu się stwierdzić, że idealny stosunek, satysfakcjonujący dla obojga partnerów, powinien trwać 7-13 min.

Stosunek trwający 3-7 min jest wystarczający, by zaspokoić obydwoje partnerów, a seks trwający więcej niż 13 min, jest za długi i może być uciążliwy, szczególnie dla kobiety.

Dr Corty podkreśla, że wysokie wymagania wobec seksu są spowodowane męskimi wyobrażeniami, w których erekcja trwa wiele godzin, a oni mogą zaspokajać swoją partnerkę przez całą noc. Takie wyobrażenia mogą prowadzić do kompleksów i problemów w nawiązywaniem kontaktów seksualnych, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

Dlatego, kiedy następnym razem usłyszymy o całej nocy miłosnych uniesień, nie wierzmy w to tak bezkrytycznie, z reguły są to zwykłe przechwałki.

Źródło: living.oneindia.in

Przeczytaj również:

Joga zbawienna dla seksu!
Seksualne rekordy świata


Dodał(a): Michalina Gruszka , Wtorek 25.10.2011 (aktualizacja: 2011-10-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
loficoza
Polecam portal http://potencia.pl/ Jedyny., subiektywny ranking preparatów na potencję. Teraz wiem, że nie wszystko złoto, co się świeci - czyli nie wszystko co reklamują działa!!! Mam tu na myśli tabletki Braveran... które są jedna wielką ściemą! Stosowałem przez miesiąc, moja potencja nie poprawiła się, a ja wylądowałem w szpitalu!
Dodano: 2016-09-16 09:08:14 Zgłoś nadużycie
marlena73
"...kiedy następnym razem usłyszymy o całej nocy miłosnych uniesień, nie wierzmy w to tak bezkrytycznie, z reguły są to zwykłe przechwałki. "

DOKŁADNIE!
Otaczają nas sami erotomani-marzyciele.Ale 7 minut to też przesada! Bez jaj!Szkoda prysznica!
Dodano: 2011-11-03 16:33:43 Zgłoś nadużycie
paula2509
kochać się cała noc- masakra;D
Dodano: 2011-10-25 15:10:53 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×