Kobiecy wytrysk

Często nie wiedzą co się stało - podczas orgazmu zaplamiły, zalały wręcz prześcieradło. Są zawstydzone i zdezorientowane kłopotliwą sytuacją. Zaczynają unikać kontaktów seksualnych z obawy, że "incydent" się powtórzy. Poznaj kobiety – fontanny. Być może jesteś jedną z nich.

Kobiecy wytrysk

Kobiety - fontanny

O tym, że męski orgazm uwieńczony jest wytryskiem wiadomo powszechnie. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że w podobny sposób może się zakończy stosunek seksualny w  przypadku kobiet. Kobiecy wytrysk opisywany został już kilka tysięcy lat temu, ale z czasem zaczęto traktować go jako powód do wstydu i temat odszedł w zapomnienie. Dopiero kilkanaście lat temu naukowcy i seksuolodzy, dzięki publikacji "Punkt G" Ladasa, Whipple’a i Perry’ego, zaczęli uważniej przyglądać się ejakulującym kobietom. Wniosek płynący z ich badań jest prosty – kobiety - fontanny to szczęściary.

Poza tym, wbrew często spotykanej opinii, kobiecy ejakulat to nie uryna, a wytrysk i nie ma nic wspólnego z problemem nietrzymania moczu. Analiza składu chemicznego kobiecego ejakulatu wykazała, że zawiera on m.in. cukry proste, kreatyninę oraz…specyficzny antygen prostaty, czyli białka występujące w spermie. Co ciekawe, za wytworzenie substancji w kobiecym organizmie odpowiedzialne są gruczoły przedsionkowe mniejsze, uznawane przez lekarzy za żeński odpowiednik anatomiczny… prostaty.

Tryskam szczęściem

Dlaczego kobiety ejakulują? Z tej samej przyczyny, co mężczyźni – tyle tylko, że w przypadku kobiet, wytrysk postrzegany jest jako objaw nieziemskiego, wyjątkowego orgazmu. Prawdopodobnie organizmy wszystkich pań produkują ejakulat, ale jedynie te, których skurcze mięśni macicy oraz cewki moczowej są szczególnie silnie, wydalają substancję na zewnątrz. Kobiety, które doświadczyły takiego orgazmu, twierdzą, że jest on nieporównywalny z czymkolwiek czego wcześniej zaznały.

Zdaniem naukowców wśród pań są takie, które mają swoiste predyspozycje, by osiągnąć tego typu rozkosz, jednak wymagana jest do tego odpowiednia, staranna stymulacja. Badacze są natomiast zgodni co do tego, że przeważająca większość z nas może  zaznać tak wyjątkowego orgazmu – kwestią kluczową jest znajomość reakcji własnego ciała oraz…seks tantryczny, który sprzyja długim stosunkom.

Głównym powodem dla którego kobiety nie chcą ejakulować, jest wstyd przed partnerem. Tymczasem badania wykazały, że większość panów nie tylko nie ma nic przeciwko kobiecym wytryskom, ale wręcz uważa je za niezwykle podniecające. Jeśli więc zdarzyło ci się "zalać" partnera podczas stosunku, nie przejmuj się, tylko ciesz – intensywność twojej przyjemności jest godna pozazdroszczenia.

Tekst: Aleksandra Wójcik
Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Kochanie, czy było ci dobrze?


Dodał(a): Karolina Czaja , Poniedziałek 25.07.2011 (aktualizacja: 2011-07-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Marylin
O rany. Nawet nie wiedziałam, ze coś takiego jest możliwe!
Dodano: 2011-07-25 18:28:49 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×