Na co patrzą kobiety?

Mężczyźni są wzrokowcami, a kobiety zwracają uwagę głównie na osobowość - tak mówi stereotyp. Czy tak jest naprawdę?

shutterstock_125193629_cr.jpg

Na co patrzą kobiety?

Gdyby to była prawda, wolałybyśmy spędzać czas w towarzystwie mnichów i rozmawiać o duszy. Albo byłoby nam wszystko jedno jak wygląda facet, z którym idziemy do łóżka, byle był miły i zabawny. W takim razie, co jeszcze nas interesuje?

Wbrew pozorom, my również zwracamy uwagę na "walory" mężczyzn i nasz wzrok pada na ich genitalia. Być może robimy to znacznie dyskretniej niż faceci, kiedy patrzą na nasze biusty. Zwracamy uwagę zarówno na męskie krocze w wersji ubranej jak i tej nagiej. Podobnie jest z pośladkami. Ale to nie wszystko. Podobają nam się szerokie ramiona, wyrzeźbione brzuchy, itd. Prawdą jest jednak to, że lustrujemy panów "od góry". Jeśli twarz jest nieciekawa, raczej nie będziemy tracić czasu na resztę.

Natura naturą, ale nawet najprzystojniejszy facet, ubrany w dresy albo brudne bojówki, traci na starcie. Nie jest żadnym odkryciem, że moda jest dla nas ważna. Ale jaki sens ma zakładanie seksownej sukienki i szpilek, kiedy nasz facet wygląda jak fleja? Wygląd zewnętrzy jest na tyle istotny, że nawet mniej przystojny, ale dobrze ubrany facet, zainteresuje nas bardziej niż super przystojny brudas.

shutterstock_100103645_cr.jpg

Na co patrzą kobiety?

Kobiety zwracają uwagę na detale: czyste włosy, paznokcie, zęby. Zapach. I nie chodzi wyłącznie o dobre perfumy, tylko o ciało. Facet musi być czysty. Podobnie jego otoczenie. Łóżko z niezmienianą od miesięcy pościelą i pety leżące na lepiącej się od brudu podłodze to mało podniecająca sceneria.

Finanse. Wcale nie znaczy to, że jesteśmy materialistkami, które tylko czyhają żeby upolować milionera. Nie. Ale stabilna sytuacja finansowa mężczyzny kojarzy się z zaradnością i poczuciem bezpieczeństwa. Często nawet nie jesteśmy świadome, że to jest dla nas tak ważne. To pierwotna potrzeba posiadania mężczyzny, który zapewni byt. Z kolei współczesna, niezależna finansowo kobieta, chce związku partnerskiego, a nie takiego, w którym będzie utrzymywać mężczyznę.

Chyba najbardziej od facetów różnimy się tym, że kręci nas intelekt i nie pójdziemy do łóżka z przystojnym kretynem. Seksowny facet to taki, który ma poczucie humoru, orientuje się w wielu tematach, co powoduje, że się z nim nie nudzimy i mamy ochotę poznać go bliżej.

Dla nas seks zaczyna się znacznie wcześniej niż w sypialni. Ważne jest jak jesteśmy traktowane, czy na co dzień partner okazuje nam uczucia i zainteresowanie. Bo co po przystojnym egoiście, który nie potrafi rozpalić w nas ognia?

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Shutterstock


Dodał(a): Patrycja Fleiszer , Wtorek 08.04.2014 (aktualizacja: 2014-04-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
w skrócie - zrób dla mnie wsystko a ja się zastanowię.
Dodano: 2017-06-12 20:54:59 Zgłoś nadużycie
Anonim
ludzie nie czytajcie tych bzdur zawsze prazystojny kretyn wygra z inteligentnym przeciętniakiem po co to tak kłamać perfidnie
Dodano: 2014-11-06 21:05:24 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×