Seks podczas miesiączki

Seks podczas okresu to temat budzący wiele wątpliwości. Kochać się, czy się nie kochać? Odwieczne pytanie niejednej pary. Czy uprawianie seksu podczas okresu jest dla nas dobre i bezpieczne?

Seksualne niedogodności

Bez wątpienia menstruacja nie jest komfortowym okresem w życiu kobiety. Taki cykl trwa mniej więcej pięć dni i bywa bolesny. Każda kobieta przeżywa tę dolegliwość inaczej i zapewne każda inaczej podchodzi do spraw "łóżkowych" podczas miesiączki. Wiele z pań uważa, że seks podczas "krwawienia" odpręża je i pozwala zapomnieć o dyskomforcie, czy bólach. Niektóre z nich twierdzą nawet, że seks podczas miesiączki sprawia, że wszelkie bóle mijają i nie muszą dzięki temu zażywać żadnych medykamentów.

Jak widać seks podczas okresu nie jest niczym złym. Każdy może mieć oczywiście swoje własne podejście do tematu. Ważne jednak, by przestrzegać higieny. Podczas stosunku bez prezerwatywy może bowiem dojść do zarażeń różnymi chorobami, np. rzeżączką. Dzieje się tak poprzez kontakt z krwią. Poza tym, intensywne otarcia mogą spowodować podrażnienia. Pamiętać należy, że jeśli partnerzy decydują się na seks podczas okresu, to muszą oboje tego chcieć i być w pełni świadomi pewnych zagrożeń.

Źródło: everydayhealth.com

Przeczytaj również:

Dlaczego uprawiamy seks?

Seksfakty, których nie znacie


Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Środa 01.02.2012 (aktualizacja: 2012-01-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×