Seksfakty, których nie znacie

Istnieje wiele ciekawostek związanych ze współżyciem i seksem ogólnie. Niektóre z nich bywają zaskakujące i czasami nawet lekko obrzydliwe, ale z pewnością są bardzo interesujące.

fakty seksualne

Kondomy ze zwierzęcych wnętrzności lub płótna

W Azji kondomy takie używane były w XV wieku. Zakładano je tylko na górną część penisa (żołądź). W Chinach zaś, kondomy robione były z  naoliwionego sylikonowego papieru lub zwierzęcych wnętrzności. Japonia słynęła z wytwarzania prezerwatyw z muszli żółwia lub. W XVI wieku kondomy były wytwarzane z chemicznie namaczanych płócien, które musiały wyschnąć przed użyciem. Płótno nakładano na penisa i przywiązywano wstążką.


Sperma dobrze wpływa na skórę

Proteiny zawarte w spermie mają korzystny wpływ na skórę  - wzmacniają ją. Substancje znajdujące się w spermie sprawiają, że zmarszczki znikają szybciej. Jest to więc świetna terapia przeciwstarzeniowa. Oznacza to, że maseczka ze spermy powinna być podstawą pielęgnacji kobiecej skóry.


Wyrażenie "blow job" pochodzi  z czasów Wiktoriańskich

W czasach Wiktoriańskich prostytutki były często określane mianem "blowsy", co oznacza dokładnie kobietę uprawiającą seks z kim popadnie. W tym samym czasie słowo "blow" funkcjonowało jako określenie wytrysku. Ostatecznie, w 1930 określenie "blow job" stało się popularnym powiedzeniem nawiązującym do zabawy penisem. Natomiast w starożytnej Grecji nadano temu nazwę "gry na flecie".

Prostytucja wśród pingwinów

Wierzcie lub nie, ale wśród dzikich pingwinów znajdują się żeńskie osobniki, które kopulują z wieloma partnerami. Robią to za kamyki, które potem wykorzystują do budowy swoich gniazd. Według Dr Hunter to właśnie samice zabiegają o seksualne kontakty z samcami, w przeciwnym razie partner samicy mógłby zaatakować  intruza. W niektórych przypadkach prostytuująca się samica oszukuje samca. Najpierw zaleca się i adoruje osobnika, a potem znika z dużą ilością kamieni i już nie wraca.

Źródło: tressugar.com

Przeczytaj również:

Ile mamy czasu na seks?

Zrób to dla niego!

Niegrzeczne dziewczynki mają wzięcie
Dodał(a): Marcelina Romańska , Środa 04.01.2012 (aktualizacja: 2012-01-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
bboybemybaby
niezła heca z tymi pingwinami:)
Dodano: 2012-01-04 13:52:31 Zgłoś nadużycie
marcy
Podobno prezerwatywy wymyślili Egipcjanie. W tamtych czasach w całości były wykonane z lnu - niezbyt przyjemne.
Dodano: 2012-01-04 12:53:05 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×