Seksomnia - seks podczas snu

Seksomnia, znana również jako seks lunatyczny czy "zespół Morfeusza" stanowi przejaw aktywności seksualnej, w którą ludzie angażują się całkowicie nieświadomie podczas snu. Seksomnia często towarzyszy gigantyczne poczucie wstydu i zażenowania, gdyż osoby cierpiące na tą przypadłość, inicjują seks nawet z obcymi osobami.

Seksomnia - seks podczas snu
Sekomnia jest uważana, za zaawansowaną formę lunatyzmu, w której osoba będąca w transie "praktykuje" każdy rodzaj zachowań seksualnych – począwszy od macania, poprzez miłość francuską, aż po seks analny. Seksomnia w odróżnieniu od marzeń sennych, nie pojawia się w fazie REM, w której to ciało jest w większej części sparaliżowane. Występuje zaś, podczas wybudzania ze snu głębokiego, kiedy ciało może już swobodnie się poruszać.

Seksomnia była już kilkakrotnie rozpatrywana jako okoliczność łagodząca w sądzie, w sprawach seksualnych napaści. Znany jest już przypadek 43-letniego Brytyjczyka oskarżonego o rzekomy seks z 16-latką, którego uniewinniono po tym jak biegli udowodnili, że nie panował nad sobą, ponieważ cierpiał na seksomnię.

Z seksomnii można się jednak wyleczyć. Środkami zwykle stosowanymi, które dają najlepsze rezultaty w walce z tym schorzeniem są leki przeciwlękowe.


Źródło: popsugar.com

Przeczytaj również:

Kara za brak seksu?

Bujaj się!Dodał(a): Edyta Zlomaniec , Poniedziałek 18.07.2011 (aktualizacja: 2011-07-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
MariolciaK
Ciekawe.. żeby teraz tylko zboczeńcy nie zaczęli się tym wykręcać..
Dodano: 2011-07-20 21:26:56 Zgłoś nadużycie
passionfruit
Pierwsze słyszę, ciekawe...
Dodano: 2011-07-18 22:23:13 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×