Seksualny detoks

Jakkolwiek może to się wydać dziwne, miesięczny celibat może zdecydowanie poprawić nasze życie seksualne. Przynajmniej tak twierdzi Ian Kerner, ekspert do spraw seksu i autor książki "Sex Detox".

Seksualny detoks

Ian Kerner proponuje spędzenie 30 dni, bez seksu, w celu poprawienia życia seksualnego. Według niego  wiele osób, szczególnie w stałych związkach, uprawia seks z przyzwyczajenia, kobiety z przyzwyczajenia udają orgazmy, a to przecież nie o to chodzi.

30-dniowy detoks, ma na celu poprawienie naszego współżycia poprzez nabranie dystansu i przemyślenie czym jest dla nas seks. Autor terapii sugeruje, żeby każdego dnia podejmować inną aktywność, dzięki której dogłębnie przeanalizujemy czym jest dla nas seks. Książki, filmy, fotografie, to wszystko mogą być bodźce pozwalające nam zrozumieć nasze seksualne rozterki.

Jeżeli jednak nie uda nam się wytrzymać 30 dniowego celibatu, nie musimy się martwić. Kerner uważa, że już pierwsze refleksje dotyczące naszej seksualności, mogą pozytywnie wpłynąć na łóżkową sprawność.

Po za tym, "pierwszy raz" po detoksie musi być niesamowitym przeżyciem dla obojga partnerów.

Źródło: Webmd.comPrzeczytaj również:

Anorgazmia

Dlaczego kobiety udają orgazm?Dodał(a): Magdalena Milewska , Poniedziałek 21.11.2011 (aktualizacja: 2011-11-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×