Sex – sprint

Pod wpływem obejrzanych filmów, przeczytanych książek czy zasłyszanych opowieści, dochodzisz do wniosku, że twoje życie seksualne jest, delikatnie mówiąc, niezbyt imponujące. A to głównie za sprawą długości. Długości stosunku seksualnego. Przekonana, że inni uprawiają seks przez długie godziny, wpadasz w kompleksy, bo w waszym wypadku można mówić raczej o namiętnych minutach. Nie przejmuj się – w seksie wszyscy jesteśmy sprinterami.

Sex – sprint

Historie o upojnej nocy, która  miała rzeczywiście trwać całą noc, możesz między bajki włożyć. Albo uznać za wyjątki potwierdzające regułę. Bowiem jak donoszą wyniki badań przeprowadzone w Penn State Erie w Pensylwanii,  zbliżenie trwa przeciętnie… od 3 do 13 minut. Oczywiście, biorąc pod uwagę fakt, że jest to średnia, należy zaznaczyć, że niektórzy kochają się nieco dłużej, ale kluczowe jest tutaj słowo "nieco"- do naprawdę nielicznych sytuacji należy seks trwający kilka godzin – naukowcy wiążą go głównie zwolennikami seksu tantrycznego, którzy potrafią przedłużyć stosunek do kilkudziesięciu minut. Jak jednak wiele znasz osób uprawiających ten rodzaj miłości? No właśnie.

Psycholodzy i seksuolodzy są zgodni - większość z nas mitologizuje opowieści o swoim życiu erotycznym, bo jak tu powiedzieć w towarzystwie, że zwykle zbliżenie trwa tyle, co wzięcie prysznica? Seks jest istotnym aspektem naszego życia, często wyznacznikiem jego jakości, więc mówiąc o nim, chcemy się pokazać z jak najlepszej strony. Naginamy więc fakty lub opisujemy wyjątkowe sytuacje w kategorii generalnej reguły- wspominamy tę jedną noc, podczas której kochaliśmy się naprawdę długo i na tym budujemy nasze opowiadania o życiu erotycznym. Inna sprawa, że często w sytuacjach intymnych mamy zaburzone odczuwanie czasu i dopiero zegarek uświadamia nam niezbyt przyjemną prawdę.

Nie należy się tym jednak zbytnio przejmować – nie od dziś wiadomo, że nie liczy się ilość, ale jakość. Dopóki zbliżenia są satysfakcjonujące dla obu stron, kwestia ich długości nie jest szczególnie istotna. Poza tym, może lepiej kochać się krócej, ale częściej?

Tekst: Aleksandra Wójcik
Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Kamasutra na lato

Orgazm przez wielkie "o"
Dodał(a): Marta Śliwińska , Wtorek 12.07.2011 (aktualizacja: 2011-07-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Marylin
A ja tam mam w nosie ile kocha się sąsiad, a ile koleżanka w pracy. To MNIE i partnerowi ma być dobrze. Od takiego gawędziarstwa to są bajkopisarze:D
Dodano: 2011-07-25 18:47:50 Zgłoś nadużycie
specwet
Dla niektórych osób zawsze jest zbyt długo, innym zawsze mało i szkoda,że już .
Dodano: 2011-07-14 12:42:23 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×