Słuchanie muzyki podczas seksu poprawia jego jakość i wzmacnia doznania?

Są różne metody na to, by sprawić, że seks jest jeszcze przyjemniejszy niż do tej pory był. Czy jednym z takich sposobów jest zaopatrzenie się w dobrą playlistę i puszczanie odpowiedniej muzyki w sypialni?

seks i muzyka.jpg

Słuchanie muzyki podczas seksu poprawia jego jakość i wzmacnia doznania?

 

Każdy z nas chce czerpać z seksu jak najwięcej przyjemności i to jest oczywiście dobre podejście. Często decydujemy się na różne pozycje seksualne, czy gadżety, by jakoś urozmaicić współżycie. Naukowcy postanowili sprawdzić, czy zwykłe słuchanie muzyki może pomóc podczas seksu i sprawić, że po prostu będzie on lepszy?

Słuchanie muzyki to czynność, którą lubi praktycznie każdy człowiek. Oczywiście, rodzaje muzyki po jakie sięgamy różnią się od siebie, ale jest ich na tyle dużo, że każdy może znaleźć to, co podoba się jemu. I to jest właśnie piękno muzyki. Słuchamy jej gdy jesteśmy smutni, kiedy jesteśmy szczęśliwi lub kiedy chcemy się zrelaksować. Dlaczego więc nie sięgnąć po nią wtedy, kiedy uprawiamy seks?

Naukowcy z McGill University przeprowadzili badania, które pokazały, że  słuchanie muzyki wywołuje uwalnianie większej ilości dopaminy, która wywołuje uczucie szczęścia w naszym mózgu, która także zostaje uwolniona do organizmu podczas współżycia z partnerem. To sprawia, że czerpiemy jeszcze większą przyjemność z seksu.

 

Inne badania, również przeprowadzone na tej samej uczelni udowodniły, że słuchanie niektórych rodzajów muzyki zwiększa nasze pobudzenie, przyśpiesza akcję serca, oddech, a także, co bardzo istotne podczas stosunku, zwiększa wrażliwość skóry na bodźce, a to prowadzi do lepszego przeżywania orgazmu. To jednak nie wszystko!

Naukowcy odkryli także, że słuchanie dobrej muzyki sprawia, że nie skupiamy się na zmęczeniu i ewentualnym bólu, czy niewygodach, których możemy doświadczać podczas wysiłku fizycznego, jakim oczywiście jest uprawianie seksu. Zatem słuchanie dobrej muzyki nie tylko pomoże nam wzmocnić doznania, ale także dłużej się nimi cieszyć, gdyż fizyczne zmęczenie nie będzie tak bardzo odczuwalne. 

Cóż więc pozostaje? Siąść, stworzyć własną seks playlistę i... przekonać się na własnej skórze, czy naukowcy mają rację! 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Niedziela 01.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
tu jest więcej pomysłów ;) http://kobiecosc.info/to-poprawi-wasze-doznania/
Dodano: 2015-05-04 09:49:17 Zgłoś nadużycie
Anonim
no nie da się ukryć, że muzyka podczas seksu odgrywa dużą rolę :D no na pewno jeśli o mnie chodzi to tak właśnie jest :) Bardzo lubię przy muzyce.

Pozdrawiam!
http://www.karolinakopec.com/
Dodano: 2015-02-02 17:46:31 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×