Staracie się o dziecko? By zwiększyć szansę wyłączcie światło w sypialni - tak mówią naukowcy

Aby starania o dziecko były skuteczne trzeba zadbać o wiele różnych aspektów, nawet tych, które na pierwszy rzut mogą się wydać nieco absurdalne...

staranie o dziecko.jpg

Starcie się o dziecko? By zwiększyć szansę wyłączcie światło w sypialni - tak mówią naukowcy

Kiedy para stara się o dziecko, powinna zadbać o wiele aspektów swojego życia. Okazuje się bowiem, że nie tylko prawidłowa dieta i śledzenie cyklu kobiety ma wpływ na powodzenie, ale także to, czy seks uprawia się po ciemku, czy też nie.

Choć pozornie światło w sypialni nie ma wiele wspólnego z płodnością kobiety, naukowcy udowodnili, że może mieć to znacznie większe znacznie niż nam się wydaje.

Zobacz też: 10 RAD, KTÓRE POMOGĄ CI W ZAJŚCIU W CIĄŻĘ 

Według badaczy duża ilość sztucznego światła jakie nas otacza także w sypialni, może zaburzać biologiczny zegar, zwłaszcza kobiet w średnim wieku. To niestety sprawia, że znacznie ciężej jest im zajść w ciążę.

 

Nawet jeśli nie jest to bezpośrednia przyczyna, to badania pokazały, że duże ilości sztucznego światła, które emitują ekrany tabletów, telewizorów, czy otaczających nas lamp zaburza pracę zegara biologicznego i wpływa negatywnie na ogólny stan zdrowia. Gorsza praca organizmu sprawia, że zajście w ciążę staje się utrudnione. 

- W nowoczesnym społeczeństwie, kobiety są narażone na wiele perturbacji w środowisku, które mogą odgrywać rolę w trudnościach z zajściem w ciążę. Żyjemy wśród wysokiego poziomu światła wieczorem, co więcej nasz cykl snu jest zakłócony przez pracę zmianową lub czasu przejścia stref. - mówi jeden z naukowców,  dr Gene Block z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles.

Zobacz też: JAK SIĘ KOCHAĆ, BY MIEĆ DZIECKO 

Zaburzony cykl snu mocno wpływa na problemy z płodnością. Nie bez powodu naukowcy zgodnie twierdzą, że laptop, tablet, czy telefon powinny być wyłączane minimum pół godziny przed snem.

Jeśli zatem planujecie dziecko warto zadbać o to, by organizm przyszłej mamy wypoczywał dobrze i był w pełni sił. A przecież seks po ciemku może być naprawdę ciekawy...

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 21.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Naukowcy potrafią naprawdę zaskoczyć :D
To tak jakby spalanie samochodu zależało od tego ile wody wypijemy

...................................
http://www.kamagra.org.pl
Dodano: 2015-08-24 14:01:46 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×