Test na ojcostwo!

Dość już kosztownych badań DNA! Można teraz łatwo i szybko ustalić ojca dziecka! Jak to zrobić?

test na ojcostwo

W aptekach można kupić nie tylko test ciążowy, ale również test na ojcostwo! To nowość na rynku brytyjskim. Wystarczy pobrać próbkę DNA i można już ustalić ojcostwo. Czasem warto to zrobić, bo jak się okazuje ponad 10% mężczyzn nie jest biologicznymi ojcami.

Minus testów na ojcostwo jest niestety taki, że nie stanowią one wiarygodnego dowodu przed sądem w przypadku ustalenia ojcostwa. Zaletą za to jest fakt, że pozwalają facetom wyeliminować ewentualność tzw. "wpadki" i nieoczekiwane zostanie tatusiem.

Niekoniecznie jednak musi to być zaskoczenie dla mężczyzny. Z reguły wiedzą o wiele wcześniej, że dziecko nie jest ich, ale potrzebują potwierdzenia. Oczywiście to wcale nie jest takie proste, ponieważ jak w przypadku prawdziwych badań DNA, zgodę na takie domowe testy muszą wyrazić obie strony.

Jak przeprowadzić taki test?
Wystarczy, że potencjalny ojciec dziecka pobierze wymaz ze swojej jamy ustnej. Taką samą czynność wykonuje matka i samo dziecko. Wszystkie próbki wkłada się do oddzielnych kopert w różnych kolorach, a następnie wysyła do laboratorium. Sam test kosztuje ok. 180 złotych plus opłata za wykonanie testów w laboratorium.


Tekst: Iza Hofman

Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Klauzula sumienia dla farmaceutów

Seks przed ślubem!Dodał(a): Iza Hofman , Środa 23.05.2012 (aktualizacja: 2012-05-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×