Uważaj na te pigułki!

Niektóre pigułki antykoncepcyjne nowej generacji mogą zwiększać ryzyko powstawania zakrzepów krwi w organizmach kobiet - czytamy na stronie thechart.blogs.cnn.

Uważaj na te pigułki!


Nowe badania opublikowane w British Medical Journal wykazały, ze nowe wersje pigułek antykoncepcyjnych zawierające hormon drospirenon, zwiększają nawet trzykrotnie ryzyko wystąpienia zakrzepów krwi w porównaniu z pigułkami zawierającymi hormon progesteron o nazwie lewonorgestrel.

- Wyniki te stanowią kolejny dowód na to, że tabletki z lewonorgestrelem wydają się być bezpieczniejszym wyborem - powiedziała Dr Susan Jick, główna autorka badań.

Dodała, że ryzyko istnieje, niezależnie od tego na jaką doustną antykoncepcję kobieta się zdecyduje.

- Dokonując wyboru pigułek antykoncepcyjnych, kobiety powinny być świadome tego, że tabletki nowej generacji mogą być dla nich niebezpieczne - podkreśliła.

POZNAJ NIECODZIENNE METODY ANTYKONCEPCJI!

Źródło: thechart.blogs.cnn.com

Dodał(a): Redakcja , Czwartek 05.05.2011 (aktualizacja: 2012-02-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (25)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
ewcikmarchewcik
ja brałam lesinelle i rozwaliła mi cały układ hormonalny i nie tylko, na początku byłam zadowolona, ale po pół roku brania bardzo mi się pogorszyły próby wątrobowe, czułam się apatyczna i wiecznie zmęczona, zero ochoty na sex, pojawiły mi się pajączki na nogach - co zaczyna oznaczać niewydolność krążenia, lekarz specjalista od naczyń, kazał mi przerwać stosowanie lesinelle, generalnie prędzej czy póżniej hormony rozwalają organizm.
Nie polecam lesinelle
Pozdrawiam i życzę Spokojnych Świąt
Dodano: 2012-04-05 19:57:05 Zgłoś nadużycie
klaudia 12215
hej ja biore lesinelle od pół roku i naprawde sa super bardzo dobrze sie czuje ,nie tyje nie mam zawrotów głowy i innych objawów które miałam przy braniu cilestu mała dawka hormonów naprawde daje dużą różnicę .do tego stosuje asequrelle osłonowo i jest super . cena tych tabletek także nie jest wygurowana .
Dodano: 2012-04-05 16:32:57 Zgłoś nadużycie
rendus
Zawsze można zdecydować się na inna metodę antykoncepcji
Dodano: 2011-10-30 23:54:02 Zgłoś nadużycie
annet
asiulla87: naprawdę zastanawiające jest dlaczego tabletki YAZ i Lesinelle inaczej na Ciebie działały, skoro mają dokładnie taki sam skład chemiczny...
Dodano: 2011-08-30 01:58:41 Zgłoś nadużycie
asiulla87
Teraz większość nowych tabletek ma zdecydowanie mniejszą ilość hormonów. Lesinelle nie robi dzieki temu spustoszenia w organiźmie i bez problemu można zajść w ciążę zaraz po odstawieniu.
Dodano: 2011-08-18 16:52:00 Zgłoś nadużycie
monick15
Witam, ja również biorę Lesinelle, bardzo dobre tabletki, schudłam po nich i nie straciłam ochoty na partnera jak po innych. Lekarz przepisał mi je po ciąży. Nie mają ponoć dużej dawki hormonów, więc są bezpieczne.
Dodano: 2011-07-27 15:46:34 Zgłoś nadużycie
asiulla87
Hej Wam!

Też biore Lesinelle od początku marca. Przez kilkanaście pierwszych dni miałam plamienia, co mnie trochę przestraszyło, ale później wszystko wróciło do normy. Po przejściu na te tabletki zauważyłam, że czuje sie znacznie lepiej niż po wielu innych, które brałam: Cilest, Logest, Marvellon, Yaz, Harmonet Zauważyłam też, że odkąd zaczęłam brać te tabletki schudłam prawie 3 kg! Nie spadła mi ochota na sprawy łóżkowe :D

Pozdrawiam Asia
Dodano: 2011-06-28 12:13:13 Zgłoś nadużycie
ewcikmarchewcik
Medoty naturalne niestety są mało skuteczne... Nie wszystkie pary chcą mieć co roku dziecko. Ja mam 2 dzieci i wystarczy. Dlatego biorę LESINELLE, a w sekrecie Ci powiem, że baaardzo kocham męża - więc Twoja teoria się nie sprawdza :)
Równie dobrze mogę powiedzieć, że jak się partnerki nie kocha, to stosuje się metody naturalne, niech kobieta rodzi co roku kolejne dziecko, a gromadce dzieci nie da się poświęcić jakościowo tyle samo czasu na wychowanie co jednemu lub dwójce. Dziecko to nie zabawka!!! A kobieta to nie maszyna do rodzenia!
Pozdrawiam Cię DAMIANIENULTRAS :-)
Dodano: 2011-06-17 23:20:52 Zgłoś nadużycie
ewcikmarchewcik
Medoty naturalne niestety są mało skuteczne... Nie wszystkie pary chcą mieć co roku dziecko. Ja mam 2 dzieci i wystarczy. Dlatego biorę LESINELLE a w sekrecie Ci powiem, że baaardzo kocham męża - więc Twoja teoria się nie sprawdza :)
Dodano: 2011-06-17 23:15:58 Zgłoś nadużycie
damianultras
Najlepsza jest naturalna regulacja poczęć ale jak się partnera nie kocha można używać prezerwatyw, pigułek i czego się tylko chce
Dodano: 2011-06-16 22:43:23 Zgłoś nadużycie
1  2  3  »

Zobacz również

×