Zastanów się dwa razy, zanim wyślesz nagie zdjęcia!

Nagie zdjęcia wysyłane przez telefon to coraz bardziej popularna praktyka na rozgrzanie atmosfery w sypialni. Czy jednak może się to okazać dla nas niekoniecznie bezpieczne?

Zastanów się dwa razy, zanim wyślesz nagie zdjęcia!

Sexting - modny, ale bardzo ryzykowny?

Ostatnio w mediach bardzo dużo mówi się i dyskutuje na temat przesyłania intymnych zdjęć. Falę dyskusji na ten temat wywołało upublicznienie skradzionych przez hakerów nagich zdjęć celebrytki Jennifer Lawrence. Takie praktyki mogą bardzo podkręcić temperaturę w waszej sypialni, ale czy może być to także niebezpieczne?

Sexting to przesyłanie przez Internet lub telefon fotografii, które mają charakter bardzo intymny. Najczęściej wysyła się je do stałego partnera, by rozbudzić zmysły i podgrzać atmosferę w łóżku. Są jednak tacy, którzy decydują się wysyłać bardzo intymne zdjęcia do osób, których nie znają zbyt dobrze, a nawet nie znają w ogóle.

- Wszytko w sieci zostawia ślad. Jak coś komuś wysyłamy, to już należy do tej osoby, ona to ma i może z tym zrobić, co chce. Trzeba pamiętać, że gdy publikujemy coś w Internecie, to jest tak, jak byśmy to powiedzieli publicznie. Ciągle oszukujemy się, że w sieci jesteśmy anonimowi, że nikt nas nie odnajdzie wśród tych wszystkich materiałów, które tam są. Ale tak naprawdę jest to taka sama przestrzeń publiczna jak w świecie realnym. – mówi Marta Wojtas, współtwórczyni Polskiego Centrum Programu Safer Internet.

Wiele osób nie zastanawia się nad tym, działa pod wpływem emocji i nie bierze pod uwagę konsekwencji jakie mogą wyniknąć z takich działań. Zdjęcie bardzo szybko może przestać być własnością jedynie Twoją i adresata. Nie można o tym zapominać. Nie trzeba być celebrytą, by takie intymne zdjęcie, które wypłynie poza zaufanego grono, mogło bardzo namieszać w życiu prywatnym i zawodowym. Zatem warto zastanowić się zanim zdecydujecie się na taki sposób gry wstępnej.

Jeśli lubicie ryzyko, seksting będzie czymś dla was, jednak zawsze musicie brać pod uwagę ewentualne konsekwencje wpuszczenia do sieci waszych bardzo intymnych zdjęć.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 03.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar