Zdrada w mundurze

Za mundurem panny sznurem, a "mundurowi" z tego korzystają. Ankieta przeprowadzona wśród żołnierzy i weteranów wykazała ciekawe zjawisko: żołnierze będący w stałych związkach są wierni, ale tylko swojej ojczyźnie.

Zdrada w mundurze


Ankieta przeprowadzona została na grupie żołnierzy, weteranów i cywilów będących w związkach małżeńskich lub rozwodników.

Wyniki ankiety były zadziwiające: 32% żołnierzy i weteranów zdradziło swoje żony, gdy w grupie cywilów odsetek zdradzających wynosił tylko 16,8. Być może właśnie zdrada spowodowała, że w małżeństwach wojskowych jest 10% więcej rozwodów niż w cywilnych małżeństwach.

Jedną z hipotez tłumaczących niewierność żołnierzy jest stres i rozłąka z rodziną. Szczególnie mocno odbija się to na żołnierzach wysyłanych na zagraniczne misje, gdzie wartości, takie jak wierność małżeńska relatywizują się. Jednak nie można zapominać, że wielomiesięczne stacjonowanie z dala od domu, to okazja do nawiązywania egzotycznych romansów.

Wszystko jest potęgowane przez ciągłe przebywanie w męskim towarzystwie i długi okres "celibatu". Napięcie seksualne wzrasta z każdym dniem i czasami, na widok atrakcyjnej kobiety, żołnierz nie może się powstrzymać.

Żołnierze mają opinię twardych mężczyzn, prawdziwych samców, ale jednocześnie wiernych i obowiązkowych. Są idealnymi kandydatami na kochanków i mężów, ale niestety wierność ojczyźnie, nie pokrywa się z wiernością w związku.

Źródło: askmen.com

Przeczytaj również:

Uwaga na harlekiny!

Jak znaleźć prawdziwego mężczyznę?


Dodał(a): Michalina Gruszka , Wtorek 27.12.2011 (aktualizacja: 2011-12-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
AgaT
Nic z tego artykułu nie wynika. Jestem żoną żołnierza, znam wielu wojskowych i jakoś wszyscy cechują się wiernością. A najbardziej irytujące są komentarze osób, które w ogóle nie znają życia rodzin wojskowych, a najwięcej mają do powiedzenia :)
Dodano: 2011-12-28 15:13:45 Zgłoś nadużycie
szyszka094
jak dla mnie to zależy też od charakteru człowieka
Dodano: 2011-12-27 18:46:04 Zgłoś nadużycie
bboybemybaby
typowe.
Dodano: 2011-12-27 12:58:11 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×