3 najpopularniejsze mity na temat kobiecej seksualności

Są 3 mity, na temat kobiecej seksualności, które żyją w społeczeństwie. Czas w końcu się z nimi rozprawić i obalić je.

3 najpopularniejsze mity na temat kobiecej seksualności

3 najpopularniejsze mity na temat kobiecej seksualności

Wśród naszego społeczeństwa krążą pewne mity, które dotyczą kobiecej seksualności, a które powinny zostać obalone jak najszybciej, by nie szerzyły się dalej. Szerzące się nieprawdziwe fakty na temat seksualności kobiet mogą rodzić wiele komplikacji i utrudniać życie seksualne, co więcej, mogą nawet na tyle wpływać na kobiety, że te nie będą potrafiły odczuwać przyjemności z seksu. 

Do szerzenia nieprawdziwego obrazu przyczynia się zła edukacja w szkole, a także pornografia, która pokazuje nierealistyczny obraz tego jak to wszystko się odbywa. O świadomość w tej kwestii trzeba zatem zadbać samemu. oto 3 najpopularniejsze mity na temat seksualności kobiet.

 

MIT 1: Orgazm omija większość kobiet

 Popularny raport opublikowany przez ABC we wrześniu 2009 roku nosił kontrowersyjny tytuł "Badania nad seksem pokazały, że orgazm wymyka się większości kobiet". Raport ten analizuje jednak wyniki badań, które zostały przeprowadzone około... 100 lat temu, czyli w czasach, kiedy kobiety nie miały jeszcze praktycznie żadnych praw.

Bardzo powszechne były wtedy przekonania psychoanalityka Zygmunta Freuda, który twierdził, że kobiety są "okaleczone i muszą się nauczyć akceptować swój brak posiadania penisa". Czy zatem można się dziwić, że uczestnicy badania zmagali się z seksualną "oziębłością" lub niezdolnością osiągnięcia orgazmu? Brak zdolności szczytowania przez kobiety wcale nie jest tak bardzo rozpowszechniony jak nam się wszystkim wydaje.

3 najpopularniejsze mity na temat kobiecej seksualności

Kobiety pozytywnie nastawione do seksu będą z niego czerpać większą przyjemność

MIT 2: Kobiety szczyt swojej seksualności przeżywają podczas 30-tki

Ten pogląd tak jak i poprzedni opiera się na przestarzałych badaniach wykonanych w latach 50. Wciąż powtarzany z ust do ust nadal żyje i ma się dobrze, mimo tego, że pojawiły się już nowe znacznie bardziej wiarygodne naukowe raporty, które obalają ten mit skutecznie.

Zobacz też: CZY KARIERA OSTUDZI SEKS W TWOJEJ SYPIALNI? 

Otóż poziom kobiecej seksualności nie zależy od wieku, ale od pewności, poznania własnego ciała i doświadczenia. Potwierdzają to najnowsze badania, które opublikowano w JAMA Internal Medicine. Przeanalizowano w nich życie seksualne ponad 600 kobiet, które były w wieku od 40 do 65 lat. Badania prowadzone przez 8 lat pokazały, że kobiety, które mają pozytywny stosunek do seksu trzy razy bardziej zdolne odczuwać przyjemność z aktywności seksualnej niż inne kobiety, nawet młodsze, a czynniki takie jak niskie libido czy menopauza wcale nie są przeszkodą.

MIT 3: kobiety są mniej "wizualne" niż mężczyźni

To, że panowie to wzrokowcy jest ogólnie wiadome i niepodważalne. Uczyniło się z tego już pewną "męską" cechę. Nie jest to do końca prawdą. Otóż kobiety wcale nie są mniej "wizualne" niż mężczyźni. By nie być gołosłownym wystarczy przytoczyć badania wykonane przez  dr Meredith Chivers, profesor Uniwersytetu w Queens, które pokazują, że kobiety i mężczyźni są w równym stopniu odbierają bodźce wizualne.

Zobacz też: JAK CZĘSTO POLACY UPRAWIAJĄ SEKS? 

Jedyna różnica polega tak naprawdę na tym, że kobiety po prostu nie dzielą się tym tak bardzo i nie są tak skore do dyskusji na temat swoich wizualnych odczuć tak jak mężczyźni, co jednak nie oznacza, ze przeżycia te na nie nie oddziałują i nie pobudzają ich.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Niedziela 14.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×