4 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o pochwie w czasie seksu

U mężczyzny widać, co się dzieje z jego miejscami intymnymi w czasie podniecenia, a u kobiety?

4 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o pochwie w czasie seksu

Zastanawiałaś się, co tak naprawdę dzieje się w twoim ciele, kiedy się podniecasz? Sprawdź, jak reaguje pochwa.

1. Kiedy do twojego mózgu dociera, że być może zaraz będziesz uprawiać seks, serce zaczyna pompować więcej krwi, a reszta ciała stara się, aby jak najwięcej jej trafiło do pochwy, co poskutkuje jej większym nawilżeniem. Zwiększona ilość krwi dociera także do sromu, przez co wargi sromowe i łechtaczka są przygotowane do seksu. Co ciekawe, nasz naturalny lubrykant, dzięki któremu nie czujemy dyskomfortu, składa się głownie z białka i aminokwasów, które docierają dzięki krwi.

2. Kobiety także mają erekcję, tylko jest ona niewidoczna, ponieważ to właśnie łechtaczka twardnieje i powiększa się. Ba, kiedy czujemy mocne podniecenie, jej wymiary mogę się powiększyć nawet trzykrotnie!

3. Zarówno szyjka macicy, jak i tkanka w jej okolicy staje się miękka. Kiedy penis dotrze w miejsce, gdzie znajduje się dużo zakończeń nerwowych, pobudzają się te rejony mózgu, które działają w czasie gry wstępnej.

4. U niektórych kobiet, skurcze wywołane orgazmem powodują wydzielenie niewielkiej ilości przezroczystego płynu, który wydostaje się przez cewkę moczową. Jest to tzw. kobiecy wytrysk, w którego skład wchodzą głównie cukry i kwasy, które znajdują się również w spermie.Zobaczcie także:Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 04.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×