8 ciekawostek o seksie, które mogą cię zaskoczyć

Myślisz, że o seksie wiesz już wszystko? Lepiej sprawdź.

8 ciekawostek o seksie, które mogą cię zaskoczyć

Wiele się mówi o seksie, ale mimo wszystko naukowcy przedstawiają nam coraz ciekawsze informacje. Zobaczcie, czy aby wszystko o nim wiecie.

1. Ile żyją plemniki?


Okazuje się, że naprawdę lepiej uważać, ponieważ plemniki we wnętrzu pochwy, szyjki macicy lub w górnych drogach rodnych mogą żyć nawet 3 - 5 dni, a kilkudniowa sperma może zapłodnić komórkę jajową. Jak sprawa wygląda z nasieniem, które jest wytryśnięte na zewnątrz? Plemniki wtedy żyją tylko kilka godzin.

2. Seks decyduje o życiu lub śmierci


Nie mówimy o ludziach, a o fretkach (choć pewnie niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez seksu). Samica fretki musi sobie znaleźć partnera, ponieważ w przeciwnym razie grozi jej zgon. Dlaczego? Kiedy ten uroczy drapieżnik zbyt długo jest w rui, jego organizm produkuje zbyt dużo estrogenów, co skutkuje niedokrwistością aplastyczną, która może prowadzić do choroby powodującej, że szpik kostny nie spełnia swojej roli produkującej krwinki krwi, co może spowodować zgon fretki. 

3. Lek na ból


Badania opublikowane w Journal of Sex Research mówią, że w czasie seksu może wzrastać nasza tolerancja na ból. Dzieje się tak szczególnie w trakcie orgazmu, ponieważ wtedy wytwarza się największa ilość hormonów podwyższających próg bólowy.

4. Tajna służba


W trakcie I wojny światowej, agenci brytyjskiego wywiadu Secret Intelligence Service (MI6) zbadali, że sperma może służyć jako atrament sympatyczny, ponieważ nie reaguje z oparami jodu, co jest głównym sposobem wykrywania atramentu. 

5. Na seks wydajemy najwięcej pieniędzy


Badania opublikowane w 2005 w Sexual Addiction i Compulsivity mówią, że ponad 50% wszystkich wydatków w Internecie przypada na branżę erotyczną, szczególnie na pornografię i gadżety erotyczne.

6. Łóżko IKEA idealne do seksu?


Nie da się ukryć, że ta sieć ma wielu fanów. Szacunkowe dane pokazują, że jedno na dziesięć europejskich dzieci zostało poczęte na łóżku właśnie IKEA.

7. Piersi rosną w trakcie seksu


Kobiety często się obawiają, że kiedy zdejmą przed facetem stanik, ten nie będzie zadowolony z rozmiaru ich piersi. Bez obaw, kiedy wzrasta podniecenie, piersi puchną nawet o 25%.

Zobaczcie także: Kajdanki, klapsy, pejcze - czy Polacy lubią być niegrzeczni w sypialni? Oto wyniki badań

8. Ile kalorii ma sperma?


To dość kontrowersyjny temat i wiele kobiet obraża się na samo wspomnienie o połykaniu spermy, ale jeżeli są wśród was te, które nie mają nic przeciwko, ale liczą się z każdą połkniętą kalorią, to podpowiadamy, że przeciętny wytrysk zawiera 5 kalorii.Zobaczcie także:Źródło: ckm.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Anka P. , Wtorek 27.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
mariawoleyko
;)
Dodano: 2015-11-05 12:32:12 Zgłoś nadużycie
mariawoleyko
Tylko 5 kalorii - prawie jak tick-tacki
Dodano: 2015-11-05 12:32:03 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×