Apetyt na seks

Afrodyzjaki to substancje zwiększające libido i potęgujące seksualne doznania. W większości przypadków ich skuteczność nie została potwierdzona przez naukowców, ale i tak wiele par decyduje się na konkretne dania, po cichu licząc, że przyczynią się osiągnięcia rozkoszy. Cielesnej bądź…smakowej. Wbrew powszechnej opinii, afrodyzjakami są nie tylko potrawy - to także lekarstwa, perfumy czy maści - wszystko, co zwiększa naszą ochotę na seks i pomaga nam w osiągnięciu orgazmu.

Apetyt na seks

Zwykle kochankowie decydują się jednak na skomponowanie odpowiedniego menu, które rozpali ich zmysły i sprawi, że miłosne uniesienie potrwa całą noc.

Do najpopularniejszych afrodyzjaków należą owoce morza - w szczególności ostrygi i małże. Legenda mówi, że słynny Casanova na śniadanie życzył sobie 50 ostryg i takiej właśnie diecie zawdzięczał niesamowitą sprawność seksualną. Innym, nieco nietypowym afrodyzjakiem jest popularna w Japonii ryba fugu. Ryba zawiera tetrodotoksynę - truciznę, mogącą  w ciągu kilku chwil zabić dorosłego człowieka. Jej odpowiednie przyrządzenie wymaga od kucharza szczególnych umiejętności i wieloletniej nauki – jego błąd może kosztować kogoś życie.  Wprawny szef kuchni nie usunie jednak całej trucizny - pozostawi odrobinę, która sprawi, że język i wargi konsumenta lekko zdrętwieją. Dla wielu jest to ekscytujące doznanie, ale chyba bardziej podniecające jest ryzyko związane ze spożywaniem śmiercionośnej ryby.

Nie wszyscy jednak są zwolennikami tego typu "niebezpiecznych" dań. Na szczęście, na liście afrodyzjaków znajdują się także m.in. czekolada, truskawki czy figi.

Słodka miłość

Czekolada posiada wiele cennych właściwości – uwalnia serotoninę, "hormon szczęścia",  dający poczucie spełnienia i relaksu, likwidujący uczucie zmęczenia, a w postaci gorzkiej - odchudza. Podobno Casanova był, poza ostrygami, wielkim zwolennikiem także tego afrodyzjaku, dlatego pijał czekoladę zamiast szampana. W XVII-wiecznej Francji, podanie kobiecie gorącej czekolady często stanowiło swoiste zaproszenie…do sypialni. Dziś delektujemy się smakiem tych słodkości, nie myśląc zbyt wiele o ich oddziaływaniu na nasze seksualne możliwości. Nawet jeśli nie wszyscy wierzą w to, że potrawy na bazie kakao mogą podwyższać libido, to nie da się zaprzeczyć, że ciało kochanka polane czekoladą może niesamowicie oddziaływać na zmysły...Dodał(a): Ola Wójcik , Piątek 06.04.2012 (aktualizacja: 2012-03-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
irenka1
wlasnie mam truskawki hmmmmmmmmmmmmmm
juz wiem jak je wykorzystac:)
Dodano: 2012-06-10 08:43:13 Zgłoś nadużycie
Lighter
Odsyłam do listy miłosnych afrodyzjaków jakie mamy pod ręką ;) http://puszka-czarow.blog.onet.pl/Milosne-afrodyzjaki,2,ID454328541,n
Dodano: 2012-04-10 17:30:46 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×