Biseksualizm wśród kobiet

Mam 21 lat. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że interesują mnie coraz bardziej inne dziewczyny, ale chłopcy również. Czy to znaczy, że jestem biseksualna? Proszę o pomoc.

Biseksualizm wśród kobiet

Biseksualizm wśród kobietWitam, zastanawia się Pani nad swoją orientacją seksualną. Zauważyła Pani, że zwraca Pani większą uwagę na inne kobiety. W zależności od nasilenia i rodzaju tych "obserwacji", mogą być one istotne w określeniu Pani orientacji lub pozostawać bez znaczenia.

Jeśli zauważa Pani atrakcyjność innych kobiet, potrafi Pani docenić i wyrazić swój podziw, nie oznacza to jeszcze, że jest Pani osobą biseksualną. Zwracanie uwagi na osoby tej samej płci, zauważanie ich zalet fizycznych czy osobowości, podziwianie ich - jest całkowicie naturalne. Jeśli natomiast inne kobiety budzą w Pani pożądanie, fantazjuje Pani o nich, ma Pani sny erotyczne, można podejrzewać, że Pani orientacja nie jest ściśle heteroseksualna.

Gra wstępna to podstawa- kliknij i dowiedz się więcej!

Generalnie kobiety odkrywają swoje preferencje później niż mężczyźni. Bardzo często mężczyźni nie – heteroseksualni uświadamiają sobie swoje potrzeby już w okresie nastoletnim, zwykle około 16 roku życia. Kobieca seksualność jest bardziej skomplikowana, co sprawia, że panie określają swoje potrzeby seksualne najczęściej po 20 roku życia.

Urozmaić swoje życie seksualne nowymi pozycjami -kliknij i sprawdź!

Inną kwestia jest fakt, że w okresie dorastania, czyli do 21 – 25 roku życia, młodzi ludzie eksperymentują szukając swojej drogi, także w sferze seksualnej. I znów doświadczenia czy fantazje o wypróbowaniu czegoś nowego mogą, ale nie muszą być znaczące w określaniu orientacji człowieka. Jeśli kontakt z tą samą płcią jest wynikiem ciekawości, to nie wynika on z trwałych preferencji jakimi jest orientacja seksualna. Natomiast jeśli bliskość z drugą osobą wynika z pożądania, może ona być przyczynkiem do zastanowienia się nad swoją orientacją.

Dowiedz się, w jaki sposób wykorzystać zmysłowe gadżety w sypialni - kliknij tutaj!

Ponieważ Pani pytanie było bardzo ogólne, mogłam udzielić wyłącznie ogólnej odpowiedzi. Gdyby miała Pani potrzebę określenia swojej seksualności już teraz, polecam spotkanie z seksuologiem.


Marta Kołacka
Ekspert MilionKobiet.pl

Marta Kołacka

seksuolog, psycholog

Foto główne: Thinkstock


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 02.10.2012 (aktualizacja: 2012-10-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
keczi
Dla mnie to jakoś mocno naciągane
Dodano: 2012-10-12 09:04:42 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×