Chcę więcej seksu… I jeszcze więcej!

Lubisz seks? Nie Ty jedna. Jeśli jednak zaspokojenie seksualne jest dla Ciebie priorytetem, to powinna zapalić Ci się czerwona lampka – być może to nimfomania?

Chcę więcej seksu… I jeszcze więcej!

Chcę więcej seksu… I jeszcze więcej!


Według badań normalne, przeciętne kobiety myślą o seksie 18 razy w ciągu dnia (średnio co 51 minut), natomiast mężczyźni prawie dwa razy częściej – 34 razy. Nie dotyczy to jednak każdego bez wyjątku. Są osoby, które miewają fantazje zdecydowanie rzadziej niż przedstawiają to statystyki. Takie liczby to jednak nic, w porównaniu do nimfomanek, które myślą o tym co kilka sekund!

Numerem jeden jest dla nich seks. Dużo seksu! Według badań stanowią one 5% całej populacji, jednak liczba ciągle rośnie. Co charakteryzuje nimfomanki? Nie ograniczają się one tylko i wyłącznie do współżycia z jednym partnerem. Mają ochotę, więc muszą być natychmiast zaspokojone. Nieważne z kim. Wykorzystują również każdą nadarzającą się okazję, co skutkuje chorobami wenerycznymi.

Ciemną stroną tego uciążliwego, nadmiernego popędu jest kac moralny, problemy finansowe oraz (często!) posiadanie łatki "łatwej". Kobiety uzależnione nie są świadome choroby i ją bagatelizują. Błąd! Obowiązkowa jest wizyta u seksuologa, psychologa czy nawet psychiatry,  którzy pomogą w powrocie do normalnego funkcjonowania.

Chcę więcej seksu…I jeszcze więcej!

Chcę więcej seksu… I jeszcze więcej!


Trudno jednak określić przyczynę tego zaburzenia. Psycholodzy twierdzą, że być może jest spowodowana lękiem przed odrzuceniem, kompleksami czy brakiem umiejętności rozładowania stresu. Może mieć również podłoże fizjologiczne: nieprawidłowe funkcjonowanie układu hormonalnego oraz uszkodzenia mózgu.

Kobieta pragnąca seksu non stop?  Wydaje się, że dla mężczyzny to spełnienie marzeń, ale jak się okazuje wcale tak nie jest  - niekiedy jest koszmarem. Nieodparta chęć uprawiania seksu zawsze i wszędzie, przysłania inne potrzeby, co jest uciążliwe w nawiązywaniu zdecydowanie ważniejszych więzi. Zgoda, dobry seks jest ważny, ale nie on jeden jest fundamentem udanego związku.

Swoja drogą - w kinach właśnie jest grany film Nimfomanka Larsa von Triera. Jesteście ciekawe?


Źródło: MilionKobiet
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Czwartek 16.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×