Co jest lepsze od seksu?

Jeśli czasem wolisz iść na zakupy z przyjaciółką niż do łóżka z ukochanym, nie myśl, że coś z Tobą nie tak. Są rzecz, które sprawiają równie dużą przyjemność jak seks. A czasem- nawet większą.

Co jest lepsze od seksu?

Antropolodzy twierdzą, że seks to jedyne mistyczne uczucie, którego każdy z nas może doświadczyć – nawet ci, którzy nie wierzą w obecność siły wyższej. Z chemiczno-fizjologicznego punktu widzenia seks wyzwala grę hormonów, m.in.: oksytocyny, fenyloetyloaminy, dopaminy i endorfin, nazywanych hormonami szczęścia. Poprawiają one nastrój, łagodzą ból, dodają energii. Największą erotyczną nagrodą jest ekstaza, oderwanie od rzeczywistości, smutku. Dlatego ludzie tak intensywnie do niej dążą. Okazuje się jednak, że uczuć podobnych do tych odczuwanych podczas seksu można szukać gdzie indziej.

– Zdarza mi się doświadczać uczucia prawie seksualnej przyjemności, kiedy oglądam coś niezwykłego albo... kupuję sobie ubrania. Chociaż wcale nie jestem zakupoholiczką – twierdzi 30-letnia Beata z Warszawy, handlowiec. Popularny słownik internetowy Urbandic-tionary.com termin "lepszy niż seks" tłumaczy jako "euforyczne doświadczenie podobne do orgazmu". Postanowiliśmy więc sprawdzić, co może się pod tym kryć.

Z badań brytyjskiej wytwórni muzycznej Marrakesh Records wynika, że 60 proc. kobiet w wieku od 16 do 24 lat jest gotowych na tydzień zrezygnować z seksu na rzecz słuchania muzyki. Dlaczego? Muzyka potrafi wywołać mocną ekscytację – udowodnili to naukowcy z uniwersytetu w Montrealu. Wpływa ona na nasze uczucia w podobnie łagodny, ale wyraźny sposób jak… właśnie miłość. Dzieje się tak dlatego, że pobudza w mózgu tzw. centrum nagrody, zwykle aktywne wtedy, kiedy oddajemy się erotycznej grze i przeżywamy orgazm.

Bieganie i taniec

Kiedy oddajemy się ulubionej aktywności fizycznej, w mózgu budzi się ten sam obszar, co podczas seksu. Najwięcej zmysłowych doznań dostarczają nie sporty ekstremalne, ale te wymagające skupienia, uwagi, rytmicznego wysiłku, regularnego treningu. Mogą to być biegi na długie dystanse, wspinaczka, skakanie. A przede wszystkim – taniec! Bez względu na to, czy to klubowy trans, taniec brzucha, czy tango – każdy z nich może doprowadzić nas do pewnego rodzaju ekstazy.

Rozkoszna tabliczka czekolady

Kobiety wolą jedzenie od seksu – tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez portal dietetyczny Shapesmart.com. Blisko 25 proc. z nas myśli ciągle o jedzeniu, a tylko 10 proc. – o miłości fizycznej. Może dlatego w jednym z dużych amerykańskich serwisów poświęconych gotowaniu znajduje się aż 326 różnych przepisów na "ciasta lepsze od seksu". Podczas jedzenia (zwłaszcza słodkich potraw) w naszym mózgu uaktywnia
się receptor rozkoszy. Kiedy kończymy tabliczkę czekolady albo spory kawałek ciasta, ogarnia nas błogostan i wyciszenie, jak po erotycznym maratonie.

Co jest lepsze od seksu?


Dodał(a): Agata Koschmieder , Piątek 26.08.2011 (aktualizacja: 2011-08-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Abrakadabra
Już działa! Jedyne takie, niepowtarzalne miejsce, gdzie żaden temat nie stanowi tabu! Gdzie możesz poznać nowego faceta albo dziewczynę! A może po prostu chciałabyś zarobić 2000 zł w jeden wieczór i to nawet nie wychodząc z domu! To wszystko i jeszcze więcej odnajdziesz na:

http://sexycity.pl/polecam/82
Dodano: 2011-12-16 22:15:41 Zgłoś nadużycie
niezapominajka123
Tylko nimfomanki chcą się kochać cały czas ;
Dodano: 2011-09-25 12:44:35 Zgłoś nadużycie
paula2509
nie ma nic lepszego;p
Dodano: 2011-08-30 11:49:54 Zgłoś nadużycie
damianultras
Lepsza od seksu jest gra wstępna.
Dodano: 2011-08-26 21:53:44 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×