Co powinniśmy wiedzieć o libido? Poznaj kilka ważnych i ciekawych faktów

Choć wiele się o nim mówi, to niestety niezbyt wiele się o nim wie. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że libido... jest. Może warto dowiedzieć się czegoś więcej? Oto kilka ciekawych faktów.

libido.jpg

Co powinniśmy wiedzieć o libido? Poznaj kilka ważnych i ciekawych faktów

Wszyscy wiemy, że Popęd seksualny, czyli libido, jest elementem naszego życia. Jednak na tym najczęściej nasza wiedza się kończy. Nikt z nas nie zgłębia raczej tajników libido i nie zna podstawowych faktów na jego temat. A szkoda, bo warto posiadać choćby znikomą wiedzę. Oto kilka ciekawych faktów, które dotyczą libido. 

1. Testosteron

Im więcej testosteronu tym większe jest libido. To właśnie między innymi ten hormon sprawia, ze czujemy silny popęd seksualny. Co warto wiedzieć? Tak, mężczyźni mają większe ilości testosteronu niż kobiety. Co ciekawe, młodsze kobiety, w porównaniu do pań po menopauzie, mają naprawdę duże ilości testosteronu, który krąży w ich ciałach. To wyjaśnia fakt, że z wiekiem libido u kobiet może spadać.

Zobacz też: DLACZEGO WARTO UPRAWIAĆ SEKS KAŻDEGO DNIA? 

2. Kobiety później przeżywają szczyt libido niż mężczyźni

Choć popęd seksualny to bardzo indywidualna sprawa, to można ogólnie stwierdzić, że mężczyźni szybciej przeżywają apogeum libido niż kobiety. Panie najczęściej największą ochotę na seks mają koło 30 roku życia, natomiast u panów taka chęć może się mocno nasilać już w wieku lat 18. Wiąże się to z inną gospodarką hormonalną mężczyzny i kobiety.

Zobacz też: CHCESZ WIĘCEJ ROMANTYZMU W ŁÓŻKU? OTO KILKA CENNYCH RAD

3. Afrodyzjaki nie istnieją 

Niestety, nie ma takiego jedzenia, które może zwiększać nasze libido. Zatem jeśli szykujesz kolację z ostryg i innych specjałów, które mają teoretycznie zwiększyć ochotę na seks, nie możesz polegać wyłącznie na ich działaniu, bo możesz się boleśnie zawieść. Oczywiście jedzenie może być bardzo zmysłową czynnością i to jest kluczem do sukcesu. Sam posiłek nie dostarczy jednak żadnych składników, które cudownie zwiększą libido.

libido.jpg

Warto znać niektóre fakty o libido, by lepiej poznać samego siebie

4. Dieta zwiększająca krążenie

Choć na cudowne działanie afrodyzjaków nie powinniśmy się zdawać, to jednak jedzenie nie pozostaje do końca bez wpływu na naszą ochotę na seks. Kiedy nasza ogólna dieta bogata jest w produkty zwiększające krążenie krwi w naszym ciele, może to poprawiać nasze libido. Warto zatem, by na naszych talerzach częściej gościły produkty bogate w przeciwutleniacze, takie jak łosoś, rośliny strączkowe, truskawki, czy szparagi.

5. Zbyt dużo alkoholu nie jest sprzymierzeńcem wysokiego libido

Dwa drinki na rozluźnienie mogą pomóc się zrelaksować, zapomnieć o codziennych problemach i po prostu "wrzucić na luz". To z pewnością dobrze wpłynie na naszą ochotę na seks. Jeśli jednak alkoholu będzie za dużo, o wysokim libido można zapomnieć. 

 

6. Libido osiąga szczyt podczas owulacji

Panie mają największą ochotę na seks w momencie, gdy w ich cyklu miesiączkowym wypada owulacja. Połączenie wysokiej ilości estrogenu i testosteronu w tym czasie sprawia, że pożądanie seksualne u kobiet jest znacznie większe, a orgazm łatwiejszy do osiągnięcia. Nasz organizm reaguje w ten sposób ze względu na naturalną chęć poczęcia potomstwa.

Zobacz też: 3 NAJPOPULARNIEJSZE MITY NA TEMAT KOBIECEJ SEKSUALNOŚCI 

7. Podczas ciąży pożądanie się zwiększa

Kiedy kobieta zachodzi w ciążę, poziom jej libido zazwyczaj wzrasta. Wiąże się to z wysokim poziomem hormonów we krwi. Ponadto podświadomie kobieta nie odczuwa presji ciąży, co daje jej psychiczny komfort i może podejść do seksu z relaksem i radością.

8. Leki antydepresyjne zmniejszają libido

Choć większość leków nie ma wpływu na nasz popęd seksualny, to jednak leki, które działają antydepresyjnie oraz niektóre tabletki antykoncepcyjne brane doustnie, choć tu opinie są bardzo podzielone i wręcz sprzeczne. Oczywiście na każdy organizm leki te mogą działać w inny sposób, dlatego najlepiej jest obserwować się i w razie wątpliwości skonsultować wszystko z lekarzem.

Zobacz też: 

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 02.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Kasandra31
Cóż, dodanie do gry wstępnej nowych elementów, czy też wykorzystanie masażu erotycznego na pewno może pomóc w podniesieniu libido. Nie mniej jednak zanim się na to zdecydujemy, warto zapoznać się z artykułem osoby, która jest zawodowo związana z medycyną http://bloganny.pl/artykuly/brak-ochoty-seks-podniesc-libido/ . Na pewno zawarte w nim porady będą bardzo cenne dla każdej kobiety, która nie ma ochoty na zbliżenia.
Dodano: 2016-07-10 16:19:40 Zgłoś nadużycie
Hilary
Na problemy z libido polecam http://sexshop112.pl/178-libido-u-kobiet gdzie można znaleźć tabletki lub żele podniecające dla kobiet
Dodano: 2016-05-06 17:34:23 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×