Czy kobiety, które przyjaźnią się z facetami częściej uprawiają seks?

Naukowcy postanowili zbadać to zjawisko.

Czy kobiety, które przyjaźnią się z facetami częściej uprawiają seks?

Według wyników badań opublikowanych w Journal of Comparative Psychology, jeżeli chcemy częściej się kochać ze swoim partnerem, powinnyśmy otaczać się innymi facetami! Wykazano bowiem, że im więcej mamy przyjaciół wśród facetów, tym chętniej stały partner chodzi z nami do łóżka.

Zobaczcie także: Czy z oczu można wyczytać naszą orientację seksualną?

Naukowcy przeprowadzili to badanie wśród kilkuset mężczyzn będących w heteroseksualnych związkach. Okazało się, że ci, których kobieta na co dzień obcuje z dużą ilością facetów (na uczelni, w pracy), częściej z nią współżyją. 

Dlaczego tak się dzieje?

Otóż jest to wynik "samczej rywalizacji". Chcą oni być pewni, że to ich plemniki były przed innymi (to smutne, bo zakładają, że mamy chęć ich zdradzać), a przy tym potwierdzają swoją męskość. Działa to trochę na zasadzie: "Po co ci inny, skoro masz mnie, a ja daję ci wszystko, czego potrzebujesz".

Zobaczcie także: Seks to zdrowie? Tak, to potwierdzone!

Jeden ze współautorów badania, prof. Todd K. Shackelford, psycholog z Uniwerstytetu w Oakland tłumaczył to na przykładzie zwierząt: Myszy czy szczury są o wiele bardziej zainteresowane seksem, jeśli widzą, że ich partnerka wchodzi w interakcję z innymi samcami.

Potwierdzacie te wyniki? A może dopiero teraz zaczniecie szukać przyjaciół wśród facetów?Zobaczcie także:Źródło: cosmopolitan.com.au
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Natalia , Sobota 12.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×