Czy wiecie, że szpilki mogą poprawić jakość seksu?

Nie mamy na myśli tego, że mężczyźni uwielbiają, kiedy kobiety noszą szpilki. Ten rodzaj obuwia bowiem idealnie wpływa też na kluczowe w seksie części ciała. Sprawdźcie, co o tym mówią naukowcy.

Czy wiecie, że szpilki mogą poprawić jakość seksu?

Pomimo licznych apeli o tym, jak szpilki deformują stopy, powodują problemy z kręgosłupem itp. nadal wiele kobiet nie wyobraża sobie funkcjonowania bez nich. Przede wszystkim dodają nam centymetrów, przez co wyglądamy na wyższe i smuklejsze, a także bardziej... seksowne. Jednak dzisiaj nie o tym, że panowie lubią na nas patrzeć, kiedy nosimy buty na wysokim obcasie. Okazuje się bowiem, że to właśnie dzięki nim ćwiczymy mięśnie, które poprawiają nasze życie erotyczne. 

Maria Cerutto z Uniwersytetu w Weronie, urolog, przeprowadziła badania, które wykazały, że chodzenie w butach na obcasie powoduje wzmocnienie mięśni miednicy, które ulegają osłabieniu wraz z wiekiem, po porodzie, czy też po prostu wtedy, kiedy ich nie używamy. Skutkuje to zazwyczaj problemami z nietrzymaniem moczu, a także niesatysfakcjonującym życiem erotycznym. Oczywiście możemy je gimnastykować za pomocą specjalnych ćwiczeń, lecz badaczka twierdzi, że ich stan można poprawić także noszeniem szpilek. 

Przeprowadziła ona doświadczenie mające na celu potwierdzenie jej wniosków. Wzięło w nim udział 66 pań w wieku poniżej 50 lat. Zespół badawczy zajął się analizą siły mięśni miednicy. 

Stwierdzono, że mięśnie pań, które nosiły buty na 7-centymetrowym obcasie były bardziej rozluźnione i zwiększyła się ich siła, a także zdolność do kurczenia. Co więcej, naukowcy stwierdzili, że panie w ten sposób wzmacniające mięśnie Kegla częściej osiągają orgazm, a także mocniej go doznają. 

Co o tym myślicie? Warto w ten sposób ćwiczyć mięśnie, czy może wolicie sięgnąć po np. kuleczki gejszy i spokojnie biegać w butach na płaskich podeszwach? 

Źródło: kopalniawiedzy.pl 
Foto: Shutterstock

Zobaczcie także: Dodał(a): Natalia , Piątek 21.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×