Czy wykształcenie wpływa na jakość seksu?

Czy osoby z wyższym wykształceniem mają mniej udane życie erotyczne?

Czy wykształcenie wypływa na jakość seksu?

Zazwyczaj kiedy myślimy o życiu seksualnym studentów, to mamy wrażenie, że szczególnie w akademikach wiele się dzieje. Jednak jak studenci wypadają na tle osób, które swoją edukację zakończyły na szkole średniej? Według amerykańskiego raportu National Survey of Family Growth z 2011 roku, studenci są mniej rozwięźli od osób z zakończoną edukacją.

Zobaczcie także: Fetysze seksualne - 9 najdziwniejszych z nich

Wyniki raportu potwierdziły odkrycia naukowców z University of Pennsylvania. Twierdzą oni bowiem, że im lepsze wyniki w edukacji ktoś osiąga, tym później doświadcza inicjacji seksualnej. Te zależności są najlepiej widoczne na wynikach badań przeprowadzonych na nastolatkach.

W 2000 r. aż 70 proc. osób poniżej 18. roku życia z IQ wyższym niż 110 punktów nie miało żadnego kontaktu seksualnego. Z kolei co drugi nastolatek, którego IQ mieściło się w granicach 70-90 punktów, był już po inicjacji.

Zobaczcie także: Dlaczego seks na pierwszej randce jest w porządku?

Jak to tłumaczą naukowcy?

Otóż według nich, ludzie z większą inteligencją dłużej poszukują odpowiednich partnerów. Wolą bowiem nie uprawiać przygodnego seksu. Co z kolei skutkuje mniejszym doświadczeniem erotycznym.

Socjologowie jednak twierdzą, że inteligentni mężczyźni wcale nie są na straconej pozycji, ponieważ często brak swojego doświadczenia nadrabiają kiedy się dorobią. Wtedy często kuszą kobiety po prostu pieniędzmi.

Polecamy: 15 rzeczy, których faceci nie potrafią zrozumiećZobaczcie także:Źródło: facet.interia.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Anka P. , Wtorek 01.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Galicka O.
hm nigdy się nad tym nie zastanawiałam ale to chyba prawda. ja nie miałam problemu z tym, żeby po 40 stce męża do iqman przekonać ale moje koleżanki już tak....i mogłoby to być z tym związane o czym jest artykuł
Dodano: 2016-03-02 14:33:51 Zgłoś nadużycie
fiołek
Wydaje mi się, że ktoś wykształcony prędzej by się przyznał do problemu ze wzwodem niż budowlaniec na końcu łańcucha pokarmowego. Taki to wiecznie tylko udowadnia że wszystko wie i może a wykształcony wie, że to po prostu fizjologia i po to są takie tabletki jak iqman żeby takim problemom zapobiegać i leczyć a nie leżeć na półce bo wstyd.
Dodano: 2016-03-01 21:10:40 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×