Dieta godna pożądania

Większość kobiet woli ograniczać jedzenie, żeby być szczuplejszą i czuć się bardziej atrakcyjnie w łóżku. Jednak mało kto wie, że zmiana diety może pomóc nam w naszych seksualnych problemach.

Dieta godna pożądania

Witaminy, tłuszcze i mikroelementy zawarte w niektórych produktach wpływają pozytywnie na nasze życie seksualne. Niektóre wręcz mogą pomóc odzyskać radość z seksu.

Oto kilka  przykładów:

Jeżeli masz niskie libido

Twój mózg może cierpieć na niedobór dopaminy. By uzupełnić jej braki uzupełnij dietę w jajka, ryby i rośliny strączkowe. Te produkty zawierają proteiny, niezbędne do produkcji dopaminy.

Jeżeli cierpisz na suchość pochwy

Twój mózg może produkować niewystarczającą ilość acetylocholiny. By to zmienić jedz więcej warzyw, jajek i produktów pełnoziarnistych. Zawierają one cholinę, jeden z niezbędnych składników do produkcji acetylocholiny.

Jeżeli masz problemy z osiągnięciem orgazmu

W twoim organizmie może brakować kwasów GABA, ważnych dla mózgu, neuroprzekaźników.
Wzbogać swoją dietę o produkty pełnoziarniste i błonnik, zrównoważ one produkcję kwasów GABA i "zrelaksują" twój organizm.

Inne cudowne produkty, które mogą poprawić życie seksualne to:

Jabłka

Zawierają fenyloetyloaminę (PEA), neuroprzekaźnik odpowiedzialny za dobre samopoczucie i doskonały humor. Innymi produktami zawierającymi PEA są: czekolada (im większa zawartość kakao tym lepiej) oraz ser.

Awokado

Jest bogatym źródłem witaminy B6, odpowiedzialnej za regulację poziomu testosteronu w organizmie. Dzięki temu, awokado podwyższa libido.

Orzechy

Zawierają dużo kwasów tłuszczowych odpowiedzialnych za pobudzanie mózgu. Migdały znane są z tego, że zwiększają poziom testosteronu, zwiększają libido i zawierają dużo PEA.

Ryby

Zawarte w nich kwasy omega-3 "rozrzedzają" krew, dzięki czemu płynie ona szybciej i dopływa do każdej części ciała. Jest to dobry sposób na walczenie z problemami z erekcją.

Jak się okazuje zdrowe jedzenie ma także dobry wpływ na życie seksualne, a karmienie się nawzajem pysznymi potrawami może być doskonałą grą wstępną.

Źródło: sheknows.com

Przeczytaj również:

Szczypta szafranu w sypialni

Sen, seks i...jedzenieDodał(a): Michalina Gruszka , Środa 07.12.2011 (aktualizacja: 2011-12-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
paula2509
mmmm:)
Dodano: 2011-12-11 09:31:58 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×