Dlaczego ciągle mam ochotę na seks?

Zauważyłaś, że ostatnio coraz częściej masz chęć na seks i obawiasz się, że nie jest to normalne? Zobacz, co może być tego przyczyną.

Dlaczego ciągle mam ochotę na seks?

Dlaczego ciągle mam ochotę na seks?


Mówi się, że to mężczyzna nigdy nie odmawia seksu, lecz co, kiedy to właśnie kobieta ciągle jest niezaspokojona? Znacie ten stan? Obawiacie się, że z Wami jest coś nie w porządku?

Potrzeby seksualne są w dużej mierze uzależnione od hormonów, które w danym okresie działają na nasz organizm. U kobiet jest to szczególnie zróżnicowane w związku z cyklem menstruacyjnym. Zdecydowanie zwiększony popęd czujemy w dniach płodnych. Jednak nie tylko to wpływa na większą ochotę na seks. Działa tutaj również poczucie bezpieczeństwa, wewnętrzny spokój, pełen relaks, a także brak problemów.

Wiek również nie jest bez znaczenia. Kobiety, które przekraczają trzydziesty rok życia, lub zbliżają się do niego, niewątpliwie są bardziej świadome własnego ciała i wiedzą też czego potrzebują w życiu erotycznym. Zazwyczaj przekłada się to również na jawne mówienie partnerowi o tym, czego od niego oczekują, przez co czerpią ze zbliżenia wiele korzyści dla siebie i pragną tego częściej doznawać.

Dlaczego ciągle mam ochotę na seks?

Dlaczego ciągle mam ochotę na seks?


Wpływ na częste kontakty seksualne ma również jakość związku. Jeżeli kobieta czuje się kochana, bezpieczna, w pełni akceptowana, wówczas częściej wykazuje inicjatywę. Nie da się ukryć, że dużą rolę pełnią także nasze uwarunkowania psychologiczne, z którymi się po prostu rodzimy. Kiedy czujesz się spełniona zawodowo, prywatnie i niezależnie, wówczas duże zainteresowanie odbywaniem stosunków płciowych nie jest powodem do zmartwień, a wręcz stanowi odzwierciedlenie doskonałego stanu fizycznego i psychicznego.

Nadal często można usłyszeć, że kobieta czuje się zawstydzona tym, że ma wzmożone zapotrzebowanie na odbywanie stosunków płciowych, lecz wynika to raczej z nastawienia społecznego do odważnego mówienia o swojej seksualności. Coraz częściej jednak podkreśla się, że my również możemy mieć swoje potrzeby, zatem wzmożona ochota na seks nie jest niczym szkodliwym i warto z niej korzystać - przecież niektórzy w zabieganym świecie czasem nawet na to nie mają czasu, albo siły.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 05.03.2014 (aktualizacja: 2014-03-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×