Dlaczego czasem lepiej zrezygnować z seksu?

Wbrew pozorom, seks nie zawsze jest dobrym pomysłem. W pewnych okolicznościach naprawdę lepiej z niego zrezygnować...

malzenstwo.jpg

Wydaje się, że seks ma same zalety, jednak bywają sytuacje, w których lepiej z nim zaczekać. Przedstawiamy 4 tego typu sytuacje.

1. Jesteś tuż po porodzie Bez względu na to, w jaki sposób rodziłaś, powrót do sprawności seksualnej musisz skonsultować z ginekologiem. Jeśli rodziłaś naturalnie, warto odczekać około 6 tygodni. W przypadku cesarskiego cięcia potrzebne będą 2-3 tygodnie. Ze stosunku zrezygnuj także, gdy jesteś tuż przed porodem- to moment, w którym szybciej łapiesz infekcje. Seks jest niewskazany już na kilkanaście dni przed porodem.

2. Kiedy jesteście "pod wpływem" Nie chodzi o lampkę wina, czy piwo, ale o większe ilości alkoholu. Zastanów się, czy naprawdę chcesz być nieświadoma tego, co się dzieje. Po alkoholu odbierasz rzeczywistość zupełnie inaczej. Najważniejsza jest trwająca właśnie chwila. Poza tym, będąc pod wpływem alkoholu, często zapominasz o odpowiednim zabezpieczeniu.

3. W domu rodziców Nawet jeśli nie do końca przeszkadza Ci obecność rodziców za ścianą, z pewnością dla niego nie jest to komfortowa sytuacja. Pamiętaj, że dla rodziców cały czas jesteś dzieckiem.

4. Na wieczorze panieńskim Niektórzy uważają, że to, co dzieje się na wieczorze panieńskim, powinno zostać tajemnicą. Ale czy na pewno chcesz oszukiwać swojego męża? Istnieją opinie, że to ostatni moment, aby nieco zaszaleć, jednak tego wieczoru seks z przypadkową osobą nie wchodzi w grę!

5.Gdy zmagasz się z infekcjami Nie wstydź się! Nie Ty pierwsza i nie ostatnia masz z tym problem. Infekcję możesz złapać na basenie czy podczas stosowania antybiotyków. Zanim wrócisz do aktywności seksualnej, koniecznie odwiedź lekarza, który przepisze odpowiednie leki. Twój mężczyzna na pewno to zrozumie!

iStock 
Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 04.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
fiołek
średnio się zapatruję na to co piszecie. przy rezygnacji z sexu jedna strona zawsze będzie poszkodowana i sfrustrowana. jak facet nie może, to kupuje iqman żeby tylko sprostać i podołać sytuacji. ale jak kobieta "nie może" bo coś tam jej się nie chce, to co? odwraca się tyłkiem. i ja się nie dziwię, że tyle małżeństw się rozpada. serio.
Dodano: 2016-11-07 11:02:52 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×