Dlaczego kobiety i mężczyźni zdradzają?

Prezentujemy fakty oraz mity dotyczące zdrady. Dowiedz się, dlaczego mężczyźni w związkach sypiają z innymi kobietami i czy możesz być pewna, że Ty sama nigdy się do tego nie posuniesz. Co popycha nas do romansów?

Dlaczego kobiety i mężczyźni zdradzają?

Dlaczego kobiety i mężczyźni zdradzają?

Przyczyny jak i rodzaje zdrad są różne. Czasem jest to tylko chwilowe zauroczenie koleżanką, czy kolegą z pracy. Innym razem wdajemy się w długotrwały romans. Niektórzy partnerzy prowadzą podwójne życie- poza związkiem małżeńskim utrzymują swoich kochanków, dzięki którym mogą zwalczać rutynę w związku. Zarówno kobiety jak i mężczyźni zdradzają swoje drugie połowy, powody są identyczne

Głównym czynnikiem, który popycha partnerów do skoku w bok są kłótnie w związku. Brak emocjonalnej więzi z partnerem powoduje brak satysfakcji erotycznej, a często pary, które są ze sobą długo i nie układa im się najlepiej rezygnują z seksu lub uprawiają go zbyt rzadko. Dlatego zaczynamy szukać czułości u osób trzecich. Niedosyt miłosnych gestów, flirtu i gorących pocałunków sprawia, że łatwo lądujemy w objęciach innych mężczyzn, kobiet. 

Przygoda na jedną noc. Dla mężczyzn jednorazowy seks jest po prostu jednorazowym seksem i w przeciwieństwie do nas raczej nie zdarza im się skok w bok z chęci zemsty. Kobiety bardzo często zdradzają, by odegrać się na swoim partnerze, ale zdarza im się również wskoczyć do łóżka z czystej potrzeby orgazmu. Badania pokazują, że obietnica rewelacyjnego seksu kusi nie tylko mężczyzn.

Pojęcie zdrady interpretujemy odmiennie. Dla niego zdradą nie są pocałunki z innymi kobietami, flirt i myślenie o tej drugiej. Kobiety klasyfikują pod ten termin znacznie obszerniejszą ilość zachowań. Warto, więc rozmawiać o tych sprawach ze swoim partnerem, to co Ciebie krzywdzi, dla niego może być tylko nieistotnym detalem.

Ilość liczy się bardziej niż jakość. Mężczyźni prędzej zdradzą swoje partnerki nie z powodu nudy w sypialni, ale dlatego, że kochają się z nimi zbyt rzadko. Jeśli chcesz zadbać o swojego ukochanego, poświęć mu więcej uwagi i pielęgnuj erotyczne napięcie pomiędzy wami. Wcale nie musisz być boginią seksu i znać tysiące miłosnych trików.
Dodał(a): Martyna Matysiak , Środa 08.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
marrika2
Nie zgadzam się z AgąB. Nie można nikogo wrzucać do szufladki.
Dodano: 2013-02-23 02:05:45 Zgłoś nadużycie
gragar
A ja kiedyś słyszałam takie stwierdzenie "Bez orgazmu, to nie zdrada"...
Dodano: 2012-09-06 12:50:34 Zgłoś nadużycie
AgaB
być może podowy zdrad zarówno u kobie jak i u mężczyn są takie same, wydaje mi się jednak że obie płcie co innego pojmują jako zdradę. Dla kobieta zdrada zaczyna się już w głowie, wystarczy, że facet fanatzuje o swojej koleżance z pracy a już zdradza, dla facetów pocałunej jest czymś niewinnym i nie przekroczyli granicy, chyba są gotwi znacznie więcej sobie wybaczyć, zresztą większość z nich nigdy się do zdrady nie przezna i nie jest to kwestia wyrzytów sumienia co raczej zachowania za wszelką cenę śwoiętego spokoju, ostatnio trafiłame na ciekawe wyniki ankiety - co myśli o zdradzie facet - drogie panie polecam lekturę: http://facetpo40.pl/zdrada-i-romans/zdrada-odtajniona/http://facetpo40.pl/zdrada-i-romans/zdrada-odtajniona/
Dodano: 2012-08-15 23:33:24 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×