Dlaczego warto uprawiać seks każdego dnia?

Wiele osób twierdzi, że lubi uprawiać seks, ponieważ towarzyszą mu miłe doznania i jest to bardzo dobry relaks. Jednak codzienne współżycie ma także kilka innych zalet. Sprawdźcie jakich!

Dlaczego warto uprawiać seks każdego dnia

Dlaczego warto uprawiać seks każdego dnia?


Nie da się nie zauważyć pozytywnego wpływu seksu na kondycję fizyczną, ale warto zagłębić się także w jego inne prozdrowotne znaczenie. 

1. Seks poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego. W czasie jego uprawiania wzrasta liczba przeciwciał, które skutecznie bronią nas przed infekcjami. 

2. W czasie uprawiania seksu spala się ponad 140 kcal na 30 min. 

3. Profesor psychologii, Stuart Brody, Ph.D. z University of the West of Scotland przeprowadził badania, z których wynika, ze osoby, które codziennie uprawiały seks, już po dwóch tygodniach wykazywały większe opanowanie w sytuacjach stresowych. 

4. W Szkocji przeprowadzono badania, w których to naukowcy siedzieli za lustrami weneckimi i oceniali ile lat mają uczestnicy eksperymentu. Okazało się, że osobom, które często uprawiały seks przypisywano nawet o kilka lat mniej niż mieli w rzeczywistości, a to wszystko dzięki wytwarzaniu większej ilości hormonów, które poprawiają jędrność skóry. Czyżby seks był najlepszym sposobem na wieczną młodość?

5. Seks ułatwia zasypianie. Endorfiny, które odkładają się w czasie jego uprawiania powodują, że organizm jest bardziej rozluźniony i gotowy do snu. 

6. Po udanym seksie wzrasta poziom adrenaliny, endorfin i dopaminy, które mają działanie przeciwbólowe, dlatego też seks jest zdrowszym rozwiązaniem na złagodzenie dolegliwości bólowych od tabletek. 

7. Badania wykazały, że mężczyźni, którzy co najmniej 21 razy w miesiącu uprawiają seks, rzadziej borykają się z rakiem prostaty!

Zgadzacie się z tym? Zobaczcie także: Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock

Dodał(a): Anka P. , Sobota 20.12.2014 (aktualizacja: 2015-01-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×