Erotyczne zdjęcia nastolatków

Ujawniono szokujące badania przeprowadzone wśród nastolatków w wieku od 15-18 lat. Musisz to przeczytać.

sekstingglowene.jpg

Moda na sexting się rozszerza

GFK Polonia na zlecenie Fundacji Dzieci Niczyje przeprowadziła badania wśród nastolatków. Szokującym faktem są ich wyniki. Okazuje się, że co dziewiąty nastolatek w Polsce (to jest ok. 11%), wysyłał za pośrednictwem internetu lub telefonu swoje nagie zdjęcia lub prawie nagie. Natomiast 34% przyznało, że otrzymuje takie fotki, a 58% ma świadomość, że ich rówieśnicy przesyłają między sobą erotyczne zdjęcia.

Wygląda na to, że sexting na dobre zagościł w Polsce. Ta nowa moda polega na przesyłaniu przy pomocy internetu lub telefonu erotycznych treści w postaci zdjęć lub filmików. Jest to bardzo poważne zagrożenie dla prywatności. Ponieważ po przesłaniu takiego zdjęcia istnieje ryzyko, że trafi ono w niepowołane ręce, a wysyłający może stać się ofiarą cyberprzemocy.

Z badań dowiadujemy się jeszcze, że 14% ankietowanych dziewczyn wysyła erotyczne materiały, natomiast chłopców zdecydowanie mniej, takich praktyk używa 8%. A co za tym idzie? 40% chłopców jest odbiorcami treści erotycznych a 29% dziewcząt.

Łukasz Wojtasik z Fundacji Dzieci Niczyje mówi: Badania i nasze doświadczenia ukazują stosowanie podwójnych standardów z uwagi na płeć uczestników sextingu - chłopcy są zazwyczaj usprawiedliwiani, czy wręcz podziwiani, podczas gdy  dziewczyny prezentujące się nago oceniane są negatywnie, często przy użyciu wulgarnych epitetów

Te niepokojące sytuacje ciągle rozszerzają swoją działalność. Jest to wzorzec pochodzący z reklam, teledysków, programów telewizyjnych, w których prezentuje się taki styl życia.

Przeczytaj również: Obniża się wiek inicjacji seksualnej nastolatków

Źródło: MIlionKobiet.pl

Foto: ShutterstockDodał(a): Justyna Nowosielecka , Piątek 03.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar

Zobacz również

×