Jak często pary uprawiają seks? Najnowsze statystyki zaskakują

O seksie coraz częściej mówi się swobodnie i bez skrępowania. Czy to sprawia, że pary kochają się częściej? Najnowsze wyniki badań mocno zaskakują.

seks w związku.jpg

W naszym społeczeństwie seks przestaje być tematem tabu. Młodzi ludzie rozmawiają o nim swobodnie i wiedzą z pewnością więcej, niż ich rodzice w tym samym wieku.

Jednak taka seksualna swoboda wcale nie prowadzi do tego, że w związkach kipi i seks uprawia się znacznie częściej, jest wręcz przeciwnie.

Badania przeprowadzone przez naukowców z uniwersytetu w Cambridge wyliczyli, że statystyczna para w Wielkiej Brytanii kocha się zaledwie 3 razy w miesiącu. Jeszcze 15 lat temu było to 4 razy w miesiącu, a w latach 90. licznik wskazywał 5 statystycznych zbliżeń.

Zobacz też: CHCESZ WIĘCEJ ROMANTYZMU W ŁÓŻKU? OTO KILKA CENNYCH RAD 

Rozwój internetu sprawił, że zaniknęły, jeszcze kiedyś tak bardzo wyraźne, granice pomiędzy czasem spędzanym w pracy a tym, spędzanym w domu. Teraz do łóżka idziemy z telefonem lub tabletem wysyłając pospiesznie ostatnie służbowe maile. - komentuje prof. Spiegelhalter z uniwersytetu w Cambridge. 

 

Jak widać swobodę seksualną i chęć niestety przyćmiły nowe zdobycze technologiczne i postęp, który ciężko jest zatrzymać.

- Teraz mamy komputery, bezprzewodowy dostęp do internetu. Człowiek leży w łóżku i ma kontakt z całym światem. Może obejrzeć film czy zdjęcia z ostatnich wakacji, posłuchać muzyki. W internecie jest wszystko, czego dusza zapragnie. Świat wirtualny jest bardzo wciągający. Jest w nim też sporo adrenaliny. Czasami aż trudno się oderwać. To współczesna konkurencja dla seksu - mówi znany seksuolog, prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

Zobacz też: OTO POZYCJE SEKSUALNE, KTÓRE SPRAWIĄ, ŻE ZAKOCHACIE SIĘ W SOBIE JESZCZE BARDZIEJ 

Może warto zatem zamknąć laptopa nieco wcześniej, a tablet i telefon zostawić w innym pokoju i udać się do sypialni, by nieco podrasować statystyki naukowców z Anglii.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 15.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×