Jak podnieść libido w łóżku?

Wiele osób chce zmienić czy udoskonalić swoje pożycie seksualne. Nie wszyscy jednak pamiętają, że poziom ochoty na seks wynika z paru elementów – własnego zdrowia i samopoczucia, jakości związku i pamiętania o erotyce.

Jak podnieść libido w łóżku?

Jak podnieść libido w łóżku?


Dbałość o siebie

Na nas poziom libido w znaczącym stopniu wpływa stan naszego zdrowia. Gdy jesteśmy chorzy, gdy nie czujemy się najlepiej, ochota na seks znacząco spada lub w ogóle jej nie odczuwamy. Utrzymywanie wagi w normie, dbanie o sen, rezygnacja z używek i wykonywanie badań profilaktycznych – to wszystko sprzyja zachowaniu zdrowia i sprawności fizycznej, a także seksualnej.

Składamy się nie tylko z ciała, ale i ducha. Nasze samopoczucie psychiczne jest równie istotne jak sprawność fizyczna. Pewność siebie, wyrażanie własnych potrzeb i dbanie o nie w znacznym stopniu przekładają się na odczuwane podniecenie.


Dlaczego kobiety i mężczyźni zdradzają?

Dbałość o związek

Mam nadzieję, że nikogo nie trzeba przekonywać, że jakość związku przekłada się na seksualność pary. Czym szczęśliwsza i pełniejsza relacja, tym większa szansa na udane pożycie seksualne. Ludzie, którzy czują się bezpiecznie i pewnie w swoim związku, którzy czują wsparcie ukochanej osoby, są bardziej otwarci na kontakty seksualne ze sobą.

Kliknij i dowiedz się, w jaki sposób skutecznie uwolnić się od zazdrości!

Dbałość o erotykę

Związek szczęśliwych ludzi samych ze sobą i będących razem to solidna podstawa do rozwijania swojej seksualności we dwoje. To erotyka jednak sprawia, że relacja jest naprawdę gorąca. Zadbanie o uwodzenie się, zdobywanie i rozpalanie sprawia, że ludzie nie mogą się od siebie oderwać.

Jeśli każdy z powyższych elementów jest spełniony, seksualność pary zazwyczaj rozkwita w cudowny sposób. Paradoksalnie, pożądanie i zadowolenie z seksu w długotrwałym związku może być dużo wyższe, niż na początku relacji.

Kliknij i przeczytaj o ulubionych pozycjach!

ID galerii:349


Marta Kołacka
Ekspert MilionKobiet.pl

Marta Kołacka

seksuolog, psychologDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 22.02.2013 (aktualizacja: 2013-02-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
havajana
a jak podnieść libido po tym jak maleje w wyniku leczenia się tabletkami zalecanymi przez psychiatrę?
moja przyjaciółka ma problem, ale nie daje się przekonać na wizytę u ginekologa, co jej poradzić?
Dodano: 2013-04-14 12:31:10 Zgłoś nadużycie
runa
bo ludzie nie są stworzeni do monogamii
Dodano: 2013-03-18 13:36:15 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×