Jak się kochać, by mieć dziecko

Receptura wydaje się prosta: dwoje partnerów + odpowiednie pozycje i czas + radość z seksu. Jeśli nie ma przeszkód natury medycznej, ten przepis jest skuteczny. Powinniście zostać rodzicami. Najlepiej, jeśli sami to sprawdzicie.

Jak się kochać, by mieć dziecko


Starając się o dziecko, zamierzacie zrobić wszystko, by jak najszybciej pojawiło się na świecie. Ale seks nie znosi traktowania przedmiotowego. Jeśli będziecie go uprawiali w wyznaczonych dniach i godzinach z jednym tylko celem – by zajść w ciążę – jest duże prawdopodobieństwo, że nic wam z tego nie wyjdzie. A w rezultacie zaczniecie traktować stosunek jak ciężką orkę. Przykry obowiązek. Będziecie się blokowali i z przyjemności nici. A przecież nie o to chodzi.

Przyjemność jest w seksie, i w prokreacji, bardzo ważna. Nie zostało to udowodnione, ale naukowcy podejrzewają, że sens kobiecego orgazmu (będący w naturze absolutnym ewenementem) jest właśnie taki – ma ułatwić zajście w ciążę. W czasie przeżywania ekstazy macica kurczy się rytmicznie i dzięki temu "zasysa" nasienie znajdujące się w pochwie. Być może jest więc tak, że łatwiej zajść w ciążę z mężczyzną, który ofiarowuje nam rozkosz.

KROKI DO SUKCESU

1. Rozpoznaj swoje dni płodne. Aby mieć pewność, że zbliża się owulacja, zrób domowy test wykrywający wysoki poziom lutropiny w moczu (LH Test – test owulacyjny, 25 zł, do kupienia w aptece). Dodatni wynik testu to znak, że następnego dnia rozpocznie się jajeczkowanie. Ucz się swojego ciała, rozpoznawaj sygnały, jakie ci daje. O owulacji informuje także śluz pochwowy. Zmienia się on zgodnie z cyklem menstruacyjnym. Śluz G (gęsty, biały, kleisty) występuje w dni niepłodne. Śluz L (o luźniejszej konsystencji) pojawia się przed owulacją. Śluz S (przejrzysty i wodnisty) sprzyja zapłodnieniu. Umożliwia plemnikom szybkie dotarcie w głąb pochwy, w takim śluzie mogą one przetrwać nawet kilka dni w oczekiwaniu na dojrzałą komórkę jajową.

2.  Zadbaj o siebie. To czasami może oznaczać... mniej ćwiczeń fizycznych! Jeśli masz zwyczaj codziennie szaleć na siłowni czy uprawiać jogging, ogranicz to. Intensywne ćwiczenia zmuszają twój organizm do produkcji zwiększonych ilości testosteronu, a to nie sprzyja poczęciu. Pomyśl też o dobrej diecie. To, co jesz, ma wpływ na twoją płodność! Zrezygnuj ze słodyczy, fast foodów i napojów gazowanych. Staraj się ograniczać mięso – niektórzy dietetycy sądzą, że zawarte w nim hormony zwierzęce mogą oddziaływać niekorzystnie na nasz organizm. Staraj się wzbogacić dietę o produkty zawierające witaminę A, która poprawia stan błon śluzowych, także śluzówki macicy. Wśród tych produktów są: marchew, sałata, czerwone grejpfruty, buraki ćwikłowe, brokuły.

3. Wskazówki dla niego. Stres szkodzi męskiej płodności, podobnie jak siedząca praca. Jądra, fabryki plemników, nie lubią ciepła. A gdy mężczyzna wykonuje pracę siedzącą, i jeszcze – w najgorszym wypadku – trzyma laptopa na podołku, plemnikom jest bardzo gorąco. To sprawia, że jest ich niedużo i są kiepskiej jakości. Warto więc zerwać ze złymi nawykami. Namów partnera, by zaczął uprawiać sport i wzbogacił swoją dietę o produkty zawierające cynk, które wspomagają produkcję spermy. Mogą to być rośliny strączkowe, pełnoziarniste pieczywo, ryby i owoce morza (to przy okazji afrodyzjaki!). I jeszcze jedno – wstrzemięźliwość dobrze wpływa na jakość nasienia. Wstrzymajcie się z pożyciem przez kilka dni przed twoją owulacją. Dzięki temu plemniki będą dojrzalsze, silniejsze i lepiej przygotowane do długiej drogi do komórki jajowej.

Jak się kochać, by mieć dzieckoWażne szczegóły

ŻADNYCH PACHNIDEŁ

w miejscach intymnych. A także odświeżających żeli, olejków, a nawet środków poślizgowych! Choć te produkowane z myślą o igraszkach w łóżku są z pewnością bezpieczne, mogą jednak stanąć na przeszkodzie zapłodnieniu, zablokować plemniki na zwycięskiej drodze do komórki jajowej. Po co ryzykować?

ODPOCZYNEK PO...

Poproś partnera, by został w tobie chwil po stosunku. To naprawdę miłe uczucie leżeć tak sobie razem. Ty też nie pędź od razu do łazienki. Poleż spokojnie na plecach. Możesz też podłożyć pod biodra poduszkę lub wałek.

TROCHĘ GIMNASTYKI

Z pewnością znasz ćwiczenia Kegla – najprościej nauczyć się ich podczas wizyty w ubikacji, próbując powstrzymać strumień moczu. Mięsień, który angażujesz w trakcie takiego treningu, nazywany jest właśnie mięśniem Kegla. "Trzyma" macicę i pochwę w jednym miejscu. Trenując mięsień Kegla zaraz po stosunku, mechanicznie popychasz nasienie. Dzięki temu podróżuje ono w głąb pochwy, do szyjki macicy.

Seks na co dzień daje wam rozkosz, relaksuje. Ale nadchodzi taki czas, że wyznaczacie sobie dodatkowe zadanie: chcecie mieć dziecko. Są przyjemne sposoby na osiągnięcie tego celu.

Przyjemność jest w seksie i w prokreacji bardzo ważna. Naukowcy podejrzewają, że kobiecy orgazm jest właśnie po to, aby ułatwić zajście w ciążę. W czasie przeżywania ekstazy macica kurczy się rytmicznie i dzięki temu zasysa nasienie znajdujące się w pochwie. Być może więc nieco łatwiej jest zajść w ciążę z mężczyzną, który daje ci rozkosz. Zatem oboje róbcie, co tylko możecie, żeby było wam w łóżku cudownie, dobrze i błogo. Wypróbujcie np. zmysłowe pozycje – dają rozkosz i są skuteczne, jeśli chodzi o zapłodnienie.

Klęcz za mną

Na mężczyzn taka miłosna kombinacja działa bardzo pobudzająco. Na ciebie pewnie mniej. Ale powinnaś kochać się w ten sposób szczególnie wtedy, jeśli lekarz stwierdził u ciebie tyłozgięcie szyjki macicy.

Klasyka na stole

Pozycja, która zapewnia głęboką penetrację, a im głębiej członek wprowadzony zostaje do pochwy, tym mniejszy dystans mają do pokonania plemniki. Trafią prosto do celu i to może być gol!

Nadia KaczkowskaDodał(a): Redakcja , Piątek 13.05.2011 (aktualizacja: 2011-07-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
kayasch
Ludzie kochaja się w mniej sprzyjających warunkach . Nawet pozyzja jezdzca czy jak to nazywaja . Kobiety nawet i w ten sposób zachodzą w ciąże. Tak zwane wpadki.!
Dodano: 2011-08-27 11:58:46 Zgłoś nadużycie
nostradama
"Poproś partnera, by został w tobie chwil po stosunku. To naprawdę miłe uczucie leżeć tak sobie razem. Ty też nie pędź od razu do łazienki. Poleż spokojnie na plecach. Możesz też podłożyć pod biodra poduszkę lub wałek" przyjemnie, o tak. ale co to za bzdura, może jeszcze trzeba trzymać nogi do góry, by sperma dobrze wpłynęła do środka ;) ? oj autorko, to chyba przestarzały mit ;)
Dodano: 2011-08-23 21:49:02 Zgłoś nadużycie
damianultras
Warto kupić partnerce " Nauczanie metody owulacjii Billingsa", książeczka kosztuje tylko 4zł i można ją dostać w księgarniach świętych patronów.
Dodano: 2011-06-16 23:14:17 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×